Abdullah Avcı'dan Cornelius ve Djaniny raporu

Trabzonspor'da Teknik Direktör Abdullah Avcı, Djaniny ve Cornelius hakkında kararını verdi.

Trabzonspor Haber 27.03.2022, 12:20
Abdullah Avcı'dan Cornelius ve Djaniny raporu

Trabzonspor'da gelecek sezonun kadro yapılanması için düğmeye basıldı. Başkan Ahmet Ağaoğlu, Asbaşkan Ertuğrul Doğan ve Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın İstanbul'da gerçekleştirdiği zirvede konuşulanlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. 

Bu sezon forvet hattından beklediği katkıyı alan Abdullah Avcı'nın Djaniny ve Cornelius hakkında verdiği kararı yönetime ilettiği öğrenildi. Sergiledikleri performanslarla transfer piyasasında istenen oyuncular haline gelen Djaniny ve Cornelius için transfer iddiaları gündeme gelmeye başlamıştı. 

Fanatik'ten Safa Can Konuksever'in haberine göre; Abdullah Avcı, "İskelet kadroyu koruyalım" diyerek, Şampiyonlar Ligi’ne güçlü ve hazır bir şekilde gitmenin önemine dikkat çekti. 

Hücum hattında birçok mevkide birden forma giyebilen ve bu özelliğiyle de organizasyon çeşitliliği sağlayarak Abdullah Avcı'nın elini rahatlatan Djaniny için deneyimli teknik adamın; bu profilde biroyuncunun kolay kolay bulunamayacağını ve dolayısıyla satılmaması gerektiğini yönetime bildirdiği kaydedildi.

Aynı şekilde yaz transfer döneminde Abdullah Avcı'nın ısrarlı isteği üzerine 5 milyon Eruo bonservis bedeliyle transfer edilen ve gösterdiği performanstan memnun kalınan Cornelius için de astronomik bir rakam gelmediği sürece satılmaması yönünde karar çıktı. 

Yapılan toplantıda iki oyuncunun da kadroda tutulmasını isteyen Abdullah Avcı'nın kadro istikrarının korunmasından yana tavır aldığı belirtildi. 

Yorumlar (0)