Abdullah Avcı: Rekorlar beni ilgilendirmiyor

Abdullah Avcı Trabzonspor'un Adana Demirspor'u 2-0 mağlup ettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Haber 04.12.2021, 18:27
Abdullah Avcı: Rekorlar beni ilgilendirmiyor

Taraftaralara teşekkür ederek sözlerine başlayan Abdullah Avcı, "Onların desteği bizim için son derece önemli. Takıma verdikleri destek bizi mutlu ediyor. El ele tutuşmayı da sezon sonu inşallah hep beraber yaparız." dedi.

"Bugün ligin ciddi takımlarından bir tanesine karşı oynadık. En çok şut atan,kenar ortaları yapan defans arkasına koşu yapan ve önde bireysel anlamda oyuncu zenginliğine sahip bir takıma karşı oynadık. Bugün 10-15 dakika bir türlü oyuna giremedik. Kazandığımız topları kazandıramadık. Bugünkü opsiyonları bugün bazen iyi kullandık bazen uzun toplarda top kayıpları yaşadık. Sonrasında Tony'nin golü geldi.İkinci yarıda golü erken bulduk ve topa sahip olmayı artırarak devam ettirdik. Bazen kalecimiz devreye girdi. İyi takıma karşı ciddi bir galibiyet aldık. Her seferinde oyuna daha doğru girmeye çalıştık. Sakatlıklar yaşadık. Cornelius'a geçmiş olsun. Koita'ya da teşekkür ediyorum.Bugün planda yoktu. Sakatlık sonrası 15 dakika düşünürken 60 dakika sahada kaldı."

Yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulunan Avcı, Ahmet Ağaoğlu'na ve Ertuğrul Doğan'a takıma sağladıkları rahat çalışma ortamı için teşekkürlerini iletti. 

Takımda yaşanılan sakatlıklara rağmen oynanan oyunun aynen devam etmesine ilişkin konuşan Abdullah Avcı,çok sık tekrarla çalıştıklarını belirterek, "Oyundaki formasyonlar ve oyuncu profilinin formasyon içerisindeki esnekliklerine çok çalışıyoruz. Taraftarın bize verdiği destek, oyuncu grubunun enerjisi ve karşılıklı sevgi önemli rol oynuyor. Bu bir yerde teknik taktik tamam bu çok önemli ama bir yerde de aile olmak önemli. Şu ana kadar bunu çok iyi sergiliyorlar umarım böyle devam eder." dedi.

Abdullah Avcı şu şekilde devam etti:

"Rekorlar kırılıyormuş. İnan beni ilgilendirmiyor. Hafta hafta bakıyorum. Nasıl kazanırım rakibe göre, duygumuzu, enerjimizi nasıl yansıtırız ona bakıyorum. Tek derdimiz bu.Bu şehir, ülke için çok güzel bir şehir. Ülke futbolu için çok önemli şeyler yapmış bir şehir. Hem ülkenin bu şehre, hem şehrin bu ülkeye ihtiyacı var. Bu şehir çok şeyleri hak ediyor. Umarım karşılığını hep beraber alacağız."

Yorumlar (0)