Abdullah Avcı ve Ahmet Ağaoğlu'ndan şampiyonluk sonrası ilk sözler!

Trabzonspor'un Antalyaspor ile berabere kalarak şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında Abdullah Avcı'ya Başkan Ahmet Ağaoğlu eşlik etti.

Trabzonspor Haber 01.05.2022, 00:40
Abdullah Avcı ve Ahmet Ağaoğlu'ndan şampiyonluk sonrası ilk sözler!

Trabzonspor'un şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Ahmet Ağaoğlu ve Abdullah Avcı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Abdullah Avcı duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Ligin şu andaki en iyi formasyonuna sahip, en iyi topa sahip takıyız. Onlar da özgüvenli olup Trabzonspor’u yenmeye çalıştılar. Gerekli sonucu aldık. Bugün itibariyle neticelendi. Geçen sene Gençlerbirliği maçını kazandığımızda Beşiktaş seviniyordu. 34 hafta oyun olarak çok dengeli ve organize bir şekilde geldik. Trabzonspor'un geninde şampiyonluğa oynamak vardır. Bugün geldiğimiz nokta bizi çok mutlu etti. Geçen sene yarışırken bu senenin planlamasını yaptık. Sayın başkan şu an yönetim kuruluyla beraber burada. Hızlı bir mesafe kat ettik. Ligde erken yol almak önemlidir. Ligin rekabeti saygıdan geçiyor. Ali Koç'un Trabzonspor ile ilgili söylediği sözler, Burak Elmas’ın söylediği sözler, Ahmet Nur Çebi’nin söylediği sözler Trabzonspor’un güzel bir yol aldığının ifadesiydi. Bu nedenle onlara teşekkür ediyorum. Ahmet Ağaoğlu'na, Ertuğrul Doğan’a, bize sağladıkları ortam için teşekkür ederim. Bütün Trabzonspor taraftarına iyi ki Trabzonspor var dedirtmek istiyoruz. Taraftarımızla birlikte savunmayı ve hücumu yaptık. Şampiyonlukla berber her şey oturacak. Bütün Trabzonspor sevdalıları bunun keyfini çıkarsın. Önümüzde bir kupa daha var. İki gün dinlenip onu da alacağız.”

Başkan Ahmet Ağaoğlu ise şu şekilde konuştu:

Başarının mimarı burada. Şampiyonluğun mimarı oyuncularımız, çalışanlarımız, aşçılarımız… Biz bir duaydık. Biz bu duanın bir parçasıyız. Biz arkamızı dönüp gitseydik Trabzonspor bir on sene geriye giderdi. Biz şubat ayında, önümüzdeki sezonun planlamasını yapıyoruz dememiz tuhafına gitmişti bazılarının. Biz hocamızın istediği oyuncuları transfer ettik. Mart ayında Trabzonspor'un kamp tarihi belliydi. Her şeyi önceden planladık. Bizim kimseyle hesabımız yok biz önümüze bakıyoruz. Bundan sonra da önümüze bakacağız. Kamp yerimiz de transfer programımız da belli. 10 mayıstan sonra da şampiyonlar ligi planı netlik kazanacak. Trabzonspor'un başarısında başka bir sebep aramaya gerek yok. Trabzonspor'un yaptığını yapın siz de başarılı olursunuz. Trabzonspor gibi çalışın siz de başarılı olursunuz. Birlik ve beraberlik olmasa bizim bu yükün altından kalmamız mümkün değildi. Mücadeleyi kaybedebilirsiniz, puan kaybedebilirsiniz ama umutsuzluğa kapılıp vazgeçtiğiniz anda kaybedersiniz. Trabzonspor rakipleri güçlendikçe güç kazanan bir takım. Biz çizgimiz koruyarak ileriye taşıyabiliriz. Ben hiçbir zaman hoca ve oyuncu uyumunun hat safhada olduğu bir sezon yaşamadım. Bu nedenle hocamızı tebrik ediyorum. Avcı'nın bedeninde vücut bulmuş özellikler bunlar.

Yorumlar (0)