Abdullah Avcı'ya fahri doktora unvanı verildi

Trabzon Üniversitesi Süper Lig 2021-22 sezonunda şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'ya ve daha önce şampiyonluk yaşamış camianın efsanelerine fahri doktora unvanı verildi.

Trabzonspor Haber 18.05.2022, 13:44 18.05.2022, 16:01
Abdullah Avcı'ya fahri doktora unvanı verildi

Trabzon Üniversitesi, 2021-22 sezonu Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor'un Teknik Direktörü Abdullah Avcı'ya ve daha önce şampiyonluklar yaşamış camianın efsane isimleri Ahmet Suat Özyazıcı ile Şenol Güneş'e fahri doktora unvanı verdi.Hayatta olmadığı için doktora unvanı verilemeyen Özkan Sümer de etkinlikte anıldı. 

Abdullah Avcı saat 14:00'da Trabzon Üniversitesi'nin daveti üzerine kampüse geldi. Avcı'yı Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Emin Aşıkkutlu karşıladı. 

Trabzon Üniversitesi Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim katılım gösterdi. 

Trabzon Üniversitesi, Abdullah Avcı'nın yanı sıra Şenol Güneş ve Ahmet Suat Özyazıcı'ya da fahri doktora unvanı verilmesi yönünde karar aldı. Şenol Güneş'e başka bir etkinlik kapsamında takdim edilmesi beklenen unvan, Ahmet Suat Özyazıcı'ya ise rahatsızlığı sebebiyle evinde ziyarette bulunularak takdim edildi.

Öte yandan düzenlenen etkinlikte Başkan Ahmet Ağaoğlu'na üstün başarı plaketi verildi. 

Abdullah Avcı törende yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

"Bu nazik davetiniz için herkese teşekkür ederim. Geldiğimde müzeyi gezerken bu tarihte yer almak istiyorum demiştim. Allah nasip etti.10 Kasım günü geldiğim ilk gün Özkan hoca aradı beni. Beni daha önce iki defa daha Trabzonspor'a istemişti hoca olarak. Bize kısmet değildi dedi şimdi geldin inşallah iyi olacak dedi. Ama bir araya gelemedik Allah toprağını bol etsin. Ahmet Suat Özeyazıcı'yı iki kez evinde ziyaret ettim. Aslında şöyle bir düşüncem vardı; hocayı kupa törenine tekerlekli sandalyesi ve kasketiyle birlikte sahneye çıkartmak istedim. Ama hem sahne çok yüksekti hem de oğlu hocanın erkenden uyuduğunu söyleyince bunu gerçekleştiremedik."

Şenol Güneş ilk arayanlardandı

Abdullah Avcı ayrıca şampiyon olduktan sonra kendisini ilk arayanlardan birinin Şenol Güneş olduğunu söyledi ve bugüne kadar aldığı tüm ödüllerin içinde bu unvanın en anlamlısı olduğunu vurgulayarak sözlerini noktaladı. 

Yorumlar (0)