Ahmet Ağaoğlu 21 yıllık başkanlık görevinden ayrıldı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 21 yıldır yürüttüğü Golf Federasyonu Başkanlık görevinden ayrıldı.

Trabzonspor Haber 01.11.2021, 12:59 01.11.2021, 13:15
Ahmet Ağaoğlu 21 yıllık başkanlık görevinden ayrıldı

Türkiye Golf Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu ve 8. Mali Genel Kurulunda tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören, kullanılan 98 oydan 81 geçerli oyu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in de katıldığı genel kurul JW Marriott Otel'de yapıldı.

Ahmet Ağaoğlu:21 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti

Genel kurulunda konuşan mevcut Başkan Ahmet Ağaoğlu, 21 senedir bu görevi yapmaktan ve uzun bir süre golseverlere hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ülke sporunda pandemi nedeniyle hiç beklemediğimiz, alışık olmadığımız bir süreç yaşadık. Olimpiyatların ertelenmesiyle görev sürelerimiz de uzamış oldu. 21 sene insan hayatında çok uzun bir süre. Golf gibi son derece etik spor ahlakına sahip, olimpik ruhu taşıyan bir camiada bu süre göz açıp kapayıncaya kadar geçti." diye konuştu.

Ağaoğlu başarılar diledi

Ağaoğlu, golf camiasındaki herkesin bu görevde kendisine yardımcı olduklarını belirterek, "2000 yılından bugüne kadar bu görevi omuzlarımızda taşıdıysak camianın bunda payı fazla. Hiçbir yönetimin camia desteği olmadan süreci başarıyla yönetmesi mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
Ağaoğlu, yeni yönetime başarılar dileyerek golf camiasına teşekkür etti.

Demirören'den teşekkür 

Türkiye Golf Federasyonu'nun yeni başkanı Yıldırım Demirören ise Ahmet Ağaoğlu'nda teşekkür etti. Demirören, "Sevgili golf ailesi, huzurlarınızda Sayın Başkan Ahmet Ağaoğlu'na şükranlarımı sunarım. 21 yıldır sürdürdüğü başkanlığı sırasında Türk golfüne çok önemli katkılar sağladı. Golfün ülkemizde bu denli sevilmesi ve benimsenmesinde Ağaoğlu başkanın yadsınamaz bir emeği var." dedi.

Nihat Özdemir:Ahmet Ağaoğlu'na teşekkür ederim 

TFF Başkanı Nihat Özdemir, bir golfçü olarak Ahmet Ağaoğlu'na teşekkür ettiğini belirterek, "21 yıl başkanlığı yürüttü az bir yıl değil çünkü kendisi 60 küsur yaşında hayatının üçte birini golf federasyonu başkanı olarak yaptı, golfe çok büyük emekleri geçti. Ben de yakın bir zamanda 5 yıl evvel başladım, yalnız bizler değil tabi altyapısıyla gençlere çok sevdirmemiz gereken bir spor dalı.Biz golfte Türkiye olarak altyapıda sahalarımız olarak gerçekten önemli yatırımlar yaptık. Antalya'sı İzmir'i, İstanbul, Ankara, Samsun, birçok ilimizde çok önemli golf sahaları var. Bugün Belek'teki golf sahaları yalnız Türkiye'de değil dünyadaki her golfçü tarafından konuşuluyor, biliniyor ve burada golf oynama arzuları var. Onun için Sayın Ahmet Ağaoğlu'na gerçekten teşekkür ederim." dedi.

Yorumlar (0)