Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer açıklaması: Tarih verdi!

Başkan Ahmet Ağaoğlu 51'incisi düzenlenen Trabzonspor Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Trabzonspor Haber 25.06.2022, 13:30 25.06.2022, 14:45

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 51. Olağan Genel Kurul'da açıklamalarda bulundu. Her şeyin bittiği değil başladığı noktada bulunduklarını ifade eden Başkan Ağaoğlu, bundan sonraki sürecin daha zorlu olacağına vurgu yaptı. 

Ahmet Ağaoğlu transfer ve altyapı ile ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Başkan Ağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Birlik beraberlik mesajı

Trabzonspor kulübü eğer başarıyı yakalayacaksa, bunun ancak ve ancak bütün camianın birlikte yan yana mücadele ederse gerçekleşebileceğini defalarca ifade etti. Trabzonspor’un Süper Lig’de şampiyon olabilmesi için sadece bir başkanın, hocanın veya 11 kişiden oluşan bir futbol takımının mücadele etmesiyle asla ve asla mümkün olamayacağını bütün öğeler bir araya gelerek ve camianın birlikte hareket ettiği takdirde başarılabileceğini her yer de çok açık ve net olarak ifade ettim.

Verdiğimiz sözü yerine getirdik

Geldiğimizde ekonomik, idari ve sportif olarak çok ciddi bir sıkıntı yaşayan kulüp görünümündeydik. Tablo o kadar açık ve netti ki hayal üretmenin, gerçekleştiremeyeceğimiz vaatler vermenin hiçbir anlam ifade etmeyeceğini, camiamızın bize 3 yada 4 sene kredi vermesini, sabır göstermesini ve sadece sabır değil destek vermesini talep ederek göreve geldik. Şükürler olsun bugün geldiğimiz noktada 2021-22 Süper Lig şampiyonu olarak ve verdiğimiz sözü yerine getirmenin gururu ve mutluluğuyla karşınızdayız.

Daha zor bir sürece giriyoruz

Şunu çok açık ve net olarak ifade etmek istiyorum. Yakaladığımız bu başarıda en büyük pay sahibi Trabzonspor camiası. Aynı şekilde başarıyı sürdürebilmemiz için bu birlikteliğe, bu desteğe ve sabra her şeyden çok ihtiyacımız var. Gelmiş olduğumuz nokta her şeyin bittiği değil başladığı noktadır. İleriye  doğru baktığımızda işimizin daha zor olacağı bir sürece giriyoruz. Hem ekonomik anlamda hem de sportif anlamda.

1 yıllık futbolcu maaşlarının tamamı karşılanacak

Önümüzde bir Şampiyonlar Ligi Play-Off maçı var. Bu turu geçmemiz halinde hem ülke futbolu hem de kulübümüz için çok büyük değer ifade ediyor. Gruplara kalmamız halinde elde edeceğimiz gelir, Trabzonspor Kulübü’nün 1 yıllık futbolcu maaşlarının tamamını karşılıyor. Bu açıdan çok önemli. Camianın beklentisi açısından da baktığımız zaman sportif anlamda büyük bir önem arz ediyor.

Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz

Olası büyük bir durgunluk ekonomik anlamda dünyanın gündeminde. Bu açıdan baktığımızda kulübün ekonomisini daha dikkatli idare etme zorunluluğu bir kez daha önümüze gelmiş bulunuyor. O yüzden Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız ona göre kadro oluşturacağız şeklindeki bir düşünceden ziyade ekonomik anlamda  en büyük verimi  alabileceğimiz, en iyi mücadeleyi ortaya koyabileceğimiz ama bunu en ekonomik olarak gerçekleştireceğimiz bir kadro yapılanması içerisinde olduğumuzu da ve bu disiplinden de hiçbir şekilde taviz vermeyeceğimizi de siz değerli Divan’ın görüşlerine arz etmek isterim.

Trabzon ülke futbolunun merkezindedir

Son 3-4 aylık süreç içerisinde Trabzonspor'u odağına alan bir takım söylemler hepinizin malumu. Biz bunlara alışığız. Ancak burada en fazla dikkatimi çeken ifadelerden birisi, Trabzon merkezli bir futbol dünyası oluşturuluyor ifadesiydi. Trabzon olarak ülke sporunun sanki kıyısındaydık da merkezine girmek istiyormuşuz gibi anlatılıyor. Trabzon futbolu, Cumhuriyet kurulduğundan beri Türk futbolunun üç ayağından biridir. Trabzon, Cumhuriyet kurulduğundan beri ülke futbolunun tam merkezindedir.

2 transfer 9 Temmuz’a yetişecek

Camiamız transfer beklentisi içerisinde 4 oyuncuyla sözleşme imzaladık. Hocamızın talepleri doğrultusunda İzleme ekibimizin belirlemiş olduğu 2 mevkideki 2 oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Camiamızın endişesi olmasın bu 2 transferimizi de hazırlık kampının ilk gününe, 9 Temmuz'da iştirak edeceklerdir. Hazırlık kampının ilk bölümü tamamlandıktan sonra eğer hocamızın farklı bir isteği olursa onu da gerçekleştireceğimizden hiçbirinizin şüphesi olmasın.

Rezerv Lig kararı TFF yönetiminde geçti

"TFF Başkanı'ndan rezerv ligi kurulması kararının TFF yönetiminden geçtiğini öğrendik. Geçen sene kiralık gönderdiğimiz oyuncuların bir kısmı yeteri kadar oynamadı. Anadolu kulüplerinin bizim imkanlarımızı sağlamaları mümkün değil. Maç tecrübesi kazanması için gönderdiğimiz oyuncular, oynayamadan geri döndüler. Rezerv Ligi bu yüzden önemlidir.

Altyapıyla ilgili yurt dışından 3 şirketle görüşme halindeyiz

Altyapıyla ilgili şöyle bir çalışmamız var; değerli hocamız raporunu verdi. Yurt dışında bu tür altyapısı sağlam olan kulüplerin uygulamış oldukları modeller ve bu modellerinin planını oluşturan daha sonra da sürekli olarak bunu günümüzün gereklilikleri doğrultusunda inceleyeni takip eden, performansın artması için değişiklikler yapan yurtdışındaki 3 şirketle görüşme halindeyiz. Bundan şu anlaşılmasın; yurt dışından gelecekler bizim altyapımızı idare edecekler. Planlamayı, programlamayı, yazılımını ve daha sonra da aylık denetimlerini yaparak eksik kaldığımız noktaları gösterecek çalışmalar yapacak üç ayrı şirketle görüşme halindeyiz. Bütçe uygunluğu doğrultusunda biriyle anlaşarak yolumuza devam edeceğiz.

Altyapı Trabzonspor Kulübü’nün vazgeçilmezidir

Altyapıda eksiklerimiz çok büyük. Bunun farkındayız. Hedefe kilitlendiğimiz bir takım olarak belki altyapıya önem vermediğimiz düşünülebilir ama altyapı Trabzonspor’un olmazsa olmazı, vazgeçilmezidir.

 Haber: Furkan Çelik 

Yorumlar (0)