Ali Koç Trabzonspor'u dilinden düşürmüyor!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımının Divan Kurulu Toplantısı'nda başarısızlığa bahane olarak 9.haftadaki Trabzonspor mağlubiyetini gösterdi.

Trabzonspor Haber 05.02.2022, 19:30 05.02.2022, 19:37
Ali Koç Trabzonspor'u dilinden düşürmüyor!

Fenerbahçe’de gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu.

Takımının sezona iyi başladığını ifade eden Koç, Trabzonspor karşısında aldıkları mağlubiyet sonrasında düşüşe geçtiklerini belirtti.

Trabzonspor maçını hakem hataları sebebiyle kaybettiklerini ileri süren Ali Koç, “Bir kez daha kısıtlı manevra alanımıza rağmen umut veren takım yapılanması yaptık. Son derece başarılı bir sezon kampı geçirdik. Sezonun ilk haftasında hedeflediğimiz şekilde yürüdük ta ki Trabzon maçına gidene kadar. Oyun ve skor hakimiyeti bizdeyken bir kez daha taraflı tarafsız herkesin kabul ettiği garip bir hakem kararıyla o maçta düşüş başladı. O hakem kararına rağmen kazanabilirdik belki, bariz üstünlüğümüz vardı. Kırmızı kart arkasından penaltı golüyle 83-85’e kadar dayansa da takım o maçı verdik. Fakat bu süreç yeni bir çözülme sürecine sebebiyet verdi takım toparlanamadı hedeflere odaklanamadı biz de takımımızı silkeleyip bu kötü gidişata dur diyemedik, orada biz hatalıyız. Olmaması gereken puan kayıplarında lig yarışında geri düşüp hocamızla yolları ayırdık. Ancak bu sezon da kimsenin belki Türk futbol tarihinin görmediği şekilde puan farkı çok ama çok erken şekillendi. Hocamızla yollarımızı ayırdık dedim. Zaten hocamız buraya gelmeden önce yerden yere vuruluyordu, buraya gelince ilk tökezlemede devam edildi. Kazandığımız zaman bile tenkit ediliyordu aynı kişiler. Türk hocalara sabır etmek lazım derken, bizim iyi gittiğimiz ortamda hocamızı yerden yere vurdular. Bu oradan sosyal medyaya yansıyor ve hocamıza tahammül kalmıyor. Bundan sonra biz oluruz olmayız. Hoca seçimlerinde, hoca sahiplenmede Fenerbahçe’nin çok daha dikkatli, dirayetli olması gerekir.” dedi.

Yorumlar (4)
Mustafa 4 ay önce
Andersenden masallar
Oktay 4 ay önce
Koçun oğlu olmasaydın aç kalırsın...
Olli 4 ay önce
Nasıl bir acı bu be
Mümın 4 ay önce
Adamın soyadı koc ama kendı cakallıha soyunmuş