Başkan Ağaoğlu açıkladı: Transfer teklifi geldi!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu transfer gündemiyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Haber 19.05.2022, 10:09 19.05.2022, 10:31
Başkan Ağaoğlu açıkladı: Transfer teklifi geldi!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Fanatik'ten Safacan Konuksever'in sorularını yanıtladı. Trabzonspor transfer gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Ağaoğlu, bordo mavili kulübe şimdilik sadece Ahmetcan Kaplan için teklif geldiğini açıkladı. 

Ağaoğlu, "Ciddiye yakın tek teklif Ahmetcan için şu ana kadar. Yurt dışından geldi. Daha Avrupa’daki takımların planlamaları ne boyutta bilmiyorum. Zaman var elbette. Sanırım bu planlama konusunda onların da önündeyiz. Ama şunu söyleyeyim; biz kadroyu genel anlamda korumak istiyoruz." dedi.

"Gönlüm Uğurcan'ı takımda tutmaktan yana"

Uğurcan Çakır'ın transfer ihtimali ile ilgili konuşan Ahmet Ağaoğlu, şunları söyledi:

O kalibredeki bir oyuncunun karşılığını görmemiz lazım. Avrupa’da Uğurcan Çakır seviyesinde en fazla 4-5 kaleci var bence. Diyelim ki Çakır’ı gönderdik, yerini dolduracak bir kaleci almanız mümkün değil. Buradan dışarıya bir oyuncu 20 milyon Euro’ya gidiyorsa, aynı kalibredeki oyuncuyu Avrupa’dan 30’a 40’a alırsınız. Dolayısıyla hem kendisi hem kulübe gerçek değerinde bir rakam teklif edilirse, o zaman değerlendirmeye alınır. Bana sorarsanız, gönlüm Uğurcan’ı kadroda tutmaktan yana. Temel düşüncem, kadro yapımızı fazla bozmadan, takviyelerle daha güçlenerek devam etmek. Uğurcan’ın benim için yeri zaten çok başka. Geldiğimizde U21’deydi, 3. kaleci durumundaydı A takımda. Kısa süre sonra kaleyi kendisine teslim ettik, 4 senedir birlikte büyüdük. Bütün süreci beraber yaşadık. Kendi üzerine düşen sorumluluğun fazlasını omuzlarına alarak Trabzonspor ’un bu noktaya gelmesinde en önemli pay sahiplerinden birisi. 

"Uğurcan’ın ağzından 4 senedir duymadım"

Uğurcan'ın gitmesi halinde yedek planın hazır olup olmadığının sorulması üzerine ise Ağaoğlu,"Her zaman B, C hatta Z’ye kadar plan vardır. Uğurcan asla illa ben gideceğim diyen bir oyuncu olmadı. “Bırakın beni gideyim” lafını asla Uğurcan’ın ağzından 4 senedir duymadım. O sadece bir kaleci değil, sadece takımın önemli bir ismi değil. Maksimum sorumluluk alan, hatta zaman zaman sıkıntılı süreçlerde beni hemen arayıp, “Başkanım iyisiniz değil mi, canınız sakın sıkılmasın. Aşılmayacak sorunlar değil” diyerek Başkanı’nı bile motive eden karakter. Çakır farklı bir figür." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)