Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu TFF Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu

Trabzonspor Haber 28.07.2021, 15:10 28.07.2021, 15:10
Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu

TFF Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu önemli konulara değindi.

KENDİ BAŞARISIZLIKLARINI ÜLKE FUTBOLUNA ÖDETEMEZLER

Ağaoğlu yayıncı kuruluş ile ilgili sıkıntılara değinerek, "Yayıncı kuruluşla ilgili ciddi sıkıntı var. Pandemi oldu indirin, enflasyon oldu indirin, kur yükseldi indirin. İndirin, indirin, indirin. Abone sayısı düşmüş durumda. Kendi ticari başarısızlıklarının bedelini ülke futboluna ödetemezler. Tarlada çalışan biziz, ürünü pazarlayan sizsiniz. Bir veya iki kereye mahsus indirim yapılabilir ama bunun böyle devam etmeyeceğini toplantılarda belirttik."

"HİÇBİR İRADE BİZİM İRADEMİZİN ÜZERİNDE OLAMAZ"

Türk futbolunun sorunlarına da değinen Ağaoğlu, "Türk futbolunun sorunlarını, Türk futbol ailesi ve paydaşları çözer. Bunun haricindeki hiçbir iradenin, bizim irademizin üzerinde olamayacağını açık ve net olarak ifade ediyorum."

YABANCI SINIRLAMASI

Ahmet Ağaoğlu yabancı sınırlaması ile ilgili olarak, "Yabancı oyuncu konusu konuşuldu, tartışıldı. Saatlerce sürecek bir tartışma bu. Bizim görüşümüz şu; yerli oyuncuyu yabancı oyuncu ile rekabet edebilir bir düzeye taşımadıktan sonra konulan sınırlamalar 1970'lerde konulan ithalat yasağından farkı yok."

ÖNERİLER

"Rezerv lig ve farklı versiyonlarla ilgili önerileri sunduk. Gençlerimizin bu tip yerlerde oynamadan yabancı oyuncularla rekabet edebilmesi mümkün değil."

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:06
Öğle 12:18
İkindi 15:39
Akşam 18:20
Yatsı 19:39