Berat Özdemir Marek Hamsik'i bekliyor

Trabzonspor'da Berat Özdemir, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Trabzonspor Haber 13.07.2021, 09:44 13.07.2021, 09:46
Berat Özdemir Marek Hamsik'i bekliyor

İşte Berat Özdemir'in açıklamaları: 

GELDİĞİNDE YANINDAN AYRILMAM

Grande'nin gelişini dört gözle bekliyorum. Sanırım bir sonraki etapta bizlere katılacak o da. ondan öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. İnanın geldiğinde yanından ayrılmam. Ben altyapıdayken onun Napoli zamanından çok videosunu izledim. Umarım bana çok şey katabilir. Onun arkasında oynamak, yanında oynamak bana da iyi gelecektir. 

MİLLİ FORMA BENİM HAYALİM

Biz bir spor takımıyız. Spor takımında rekabeti ne kadar üst seviyelere çıkartırsanız, başarı da o kadar kaçınılmaz olacaktır. Biz rekabete aç insanlarız. 50-55 maç planlıyor hocamız biz de kendimizi hazır tutmaya çalışıyoruz. Tabiki her oyuncu 55 maçın hepsinde 90 dakika oynayamaz. Bizim tek görevimiz Abdullah hocanın bize verdiği süreleri en iyi şekilde değerlendirip, Trabzonspor camiasının yüzünü güldürebilmek.

Berat bu sene Milli formayı alabilmek için her şeyi yapacak. O forma benim hayalim. İçerde çok güzel bir yapılanma var. O formayı giymiş birçok abimin kardeşimin resimleri var. Ben de en kısa zamanda kendi fotoğrafımı oraya koymak istiyorum.

GÜZEL BİR AİLEYİZ

Biz oyuncu grubu olarak taraftarsız oynadık geçene seneyi. Ben en son Trabzonspor taraftarı önünde oynadığımda ayaklarımın titrediğini hatırlıyorum. Yine aynı şey olacak eminim. İlk içerde oynadığımız maçta beni kendilerine çağırmalarını bekliyorum. Eminim ki bu benim için asla unutamayacağım bir anı olacak. Onları gururlandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Süper Lig'de oynamadan önce bir genç oyuncunun alt liglerdeki farkı gerçekten görmesi lazım. Ben buraya geldiğimde burayı kaybetmemek için çok çalıştım. Alt liglerle burası arasında çok fark var. Ben iyi ki oralarda oynamışım. İyi ki oraları deneyimlemişim. "

Büyük konuşmak istemiyorum. Ben adım adım gitmeyi seven bir insanım. Ama Abdullah hoca Trabzon'da toplandığımız ilk gün de aynı şeyi söyledi. Bugün de aynı şeyi söylüyor. Yarın da aynı şeyi söyleyecek. Bizim bir hedefimiz var. Umarım o hedefi sezon sonunda gerçekleştiririz. 

Ben geldiğimde hiç yabancılık çekmedim. Bruno ile Gervinho da  yeni geldi. Eminim onlar da yabancılık çekmiyordur. Gerçekten biz çok güzel bir aileyiz. Yeni gelenlere kapımız her zaman açık. 

BİR CÜMLEDE TRABZONSPOR'UN ADI GEÇİYORSA; HEDEF VARDI, KUPA VARDIR, ŞAMPİYONLUK VARDIR

Şu anki kadroda şampiyonluk dışında gelen herhangi bir sıralama başarı olarak gözükmüyor. Biz de bu ağır sorumluluğun farkındayız ve çalışmalarımızı buna göre sürdürüyoruz. Bir cümlede Trabzonspor'un adı geçiyorsa; hedef vardı, kupa vardır, şampiyonluk vardır. Biz çalışmalarımızı şampiyon olabilmek için yürütüyoruz.

 

Yorumlar (0)