Ersun Yanal'dan itiraf: Trabzonspor'dan ayrılık nedeni!

Trabzonspor'da ü ayrı dönemde teknik direktörlük görevi yapan Ersun Yanal, İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde takımdan neden ayrıldığını açıkladı.

Trabzonspor Haber 28.03.2022, 13:30
Ersun Yanal'dan itiraf: Trabzonspor'dan ayrılık nedeni!

NTV Spor'da yer alan "Kırılma Anı" adlı programa konuşan Ersun Yanal, Trabzonspor'dan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun başkan olduğu dönemde neden ayrıldığını açıkladı. 

Yanal,  "Trabzonspor'a ikinci geldiğimde Fenerbahçe 'den ayrılmıştım. Sonrasında o dönemde başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'ydu. Okay Yokuşlu'yu transfer etmiştik. İlk dönem sona erdi. İkinci dönemin başlamadan hem sağlık hem de başka bir nedenle Amerika'ya seyahat etmiştim. Döndüğümde ise birkaç ismin takımda olmamasını istemiştim ancak burada İbrahim başkanla anlaşamadık. Oturduk medenice el sıkışarak ayrıldık." dedi. 

İbrahim Hacıosmanoğlu Ersun Yanal hakkında ne demişti?

Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından yaşanan detayları aktaran İbrahim Hacıosmanoğlu şu şekilde konuşmuştu:

“Ersun hoca kafayı Constant’ın izin gününde Batum’a gitmesine taktı. Kardeşim, sen her gün istanbul’a gittin. Bir şey dedik mi! Yanal çok abarttı. Onur, Yusuf ve Erkan Zengin dışında bizden 11’de oynayacak 8 isim istedi. Mehmet ekici’nin bile yedek kalacağını söyledi. Bu durum ipleri koparttı”

İbrahim Hacıosmanoğlu bir açıklamasında da Ersun Yanal'ın bordo-mavili ekibe ilk geldiğinde kendisine, bu takımın nasıl böyle başarısız sonuçlar aldığını anlamadığını söylediğini belirterek, "Daha sonra bana yanıldığını söyledi. Ben soyadı Yanal olup bu kadar yanılan birini görmedim" diye görüşünü aktarmıştı.

Yorumlar (0)