Fırtınayı Dindirmezsek I Ceyhun Alemdağ yazdı..

Fırtınayı Dindirmezsek I Ceyhun Alemdağ yazdı..

Trabzonspor Haber 07.11.2021, 23:15 08.11.2021, 21:41
Fırtınayı Dindirmezsek I Ceyhun Alemdağ yazdı..

 Lig’de bir zorlu virajı daha geçerek liderliğimizi sürdürdük. Henüz 12. Haftada 7 puan fark avantaj gibi görünse de söz konusu Trabzonspor ise büyük bir dezavantaja dönüşebilir, daha önce dönüşmüştü!

Trabzon sokaklarında Pazartesi itibari ile konuşulacak tek konu var ki oda Trabzonspor. 1996’yı kanlı, canlı iliklerine kadar hissetmiş biri olarak anlatmak istediklerimin anlanması dileğiyle bu yazıyı kaleme alıyorum.

Trabzonspor için teknik yönetim ve futbolcular yarış için büyük önem taşırken, bu yarayışın izleyicileri olan yönetim, bürokrasi, basın ve taraftar alacağı konumu çok iyi belirlemelidir. Biz Trabzonspor olarak 40 sene üzerine şampiyonluğu istiyor muyuz? İstemiyor muyuz?

1-Beşiktaş net bir oyun ve hakem yönetimiyle yenilmesine rağmen, Beşiktaş kalemleri inatla Sergen -Yalçın’ı korumak için kıyı bucak kelime üretiyorlar. Peki, Trabzonspor önümüzde ki hafta beraberlik ya da yenilgiyle sahadan ayrılırsa bizim kalemlerimizi ne yazacak?

2-Fenerbahçe net bir oyun ve hakem yönetimiyle yenilmesine rağmen Başkan Ali Koç megafonla havaalanına dar düşüp, yanındaki futbolcularla açıklama yapıyor. Devam eden süreçte Fenerbahçe hakkında üst düzey açıklamalar geliyor. Peki, bu baskıya dayanamayan hakemlerin önümüzdeki maçlardaki kararları canımızı yakmaya başlayınca bizim üst düzey yöneticilerimiz ne yapacak?

3-Trabzonspor teknik direktörü yarış boyunca Trabzonspor’un menfaatleri gereği yaptığı açıklamaları Trabzonspor başkanı ve yöneticileri ne kadar dinliyor? Avcı’nın taktığı kasket önemli bir ayrıntıdır ve Rizespor ile başlattığı bölge köprüsü atağı o kasketin vizyonudur.  Bu vizyonu devam ettirmek istiyor musunuz?

4-Gelelim şanlı taraftara, olmazsa olmazımıza. Hazır mısınız önünüze atabilecekleri provokasyonlara? Hazır mısınız kötü niyetli hakem kararlarına? Hazır mısınız statları ağzına kadar doldurup ‘’ Yensen de yenilsen de taraftar seninle.’’ sloganlarına?  Hazır mısınız futbolcu ne hata yaparsa yapsın elleriniz patlayıncaya kadar alkışlamaya?

Yazımı Abdullah Avcı’nın Rizespor karşılaşmasında sonra yaptığı açıklama ile bitirmek istiyorum.

‘’ Taraftar bugün bana güzel bir duygu yaşattı. Bu şehir, duyguları yukarıda ve aşağıda yaşayan bir şehir. Coşkuya devam etsinler, bu takım iyi şeyler yapacak.
Birçok rekorlar da kırılıyor. Namağlubuz ve deplasmanda da maç kaybetmedik. Ligin en tepesindeyiz. Cuma akşamı oynadık. Dalgalanmalar olacak. Şehrin desteğini görmek çok güzel ve önemli.’’

Evet o sene bu sene, Fırtınayı dindirmezsek!

Yorumlar (2)
Murat ırtem 3 hafta önce
Bırıncı şikkin yanlış nerde hakem hatası vardı hakem gayet ıyıydı
MUHTEREM DEMİREL 3 hafta önce
Bahane arıyorlar. Trabzon maçlarını bileğinin gücüyle aldı. Kıvırmayın
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 05:49
Güneş 07:19
Öğle 12:15
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
9
parçalı bulutlu