Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan Kulüpler Birliği açıklaması

Trabzonspor'un eski asbaşkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu Kulüpler Birliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Haber 27.06.2021, 10:34 27.06.2021, 10:40
Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan Kulüpler Birliği açıklaması

Trabzonspor'un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu Kulüpler Birliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca Süper Lig A.Ş modelini savunan Hacısalihoğlu profesyonelliğe geçişe vurgu yaptı. 

trabzonspor-hayrettin-hacisalihoglu.webp

Kulüpler Birliği Başkanı, kulüp başkanı olmamalı

Radyospor'da Sporun Merkezi programında Emrah Karalinç'in sorularına cevap veren Hayrettin Hacısalihoğlu şu açıklamaları yaptı: 

"Bu sisteme bir an evvel geçilmesi lazım. Madem Kulüpler Birliği diye bir yapı var. Profesyonel bir anlayışın da olması gerekiyor. Bunun başındaki kişinin işinin de bu olması lazım. Sık sık değişen şartlar var. Şartlara göre, sistemi de düzeni de değiştirmek gerek. Bir kişi hem Kulüpler Birliği Başkanı hem de kulüp başkanı olmamalı. İngiltere modelinin başarılı olduğunu biliyorum. Bizde de benzer bir durum olabilir. Birkaç işi bir insanın yönetmesi, ilgi, bilgi ve becerisini dağıtır. Yönetimi, sözleşmesi, tüzüğü, boşluk bırakmayacak ve otokontrol sahibi olması gerekir diye düşünüyorum."

hayrettin-hacisalihoglu-trabzonspor.webp

Kulüpler Birliği'nde profesyonelliğe geçiş

"Kulüpler Birliği'nin etkisi yok. Bir yanlışı bir başka yanlışla devam ettirdik. Bu Kulüpler Birliği'nin TFF yönetiminin üstünde de baskı ve ağırlığı oldu. Ayda bir buluş, bir karar çıkar ve bunu da TFF'ye dikte et. Bu iş böyle olmamalı. Futbol ciddi bir sektör. Ucundan tutarak, hobi olarak bakarak bu işler olmaz. Buna böyle bakmak gerek. Önümüzde örnekler var. Şirket yönetmeyi bilmeli ve futbolun ruhunu bilmeli. Buzdolabı fabrikasını ya da bankayı çok iyi yöneten biri Kulüpler Birliği'ni iyi yönetemeyebilir. Dolayısıyla bu anlamda profesyonelliğe geçmekte fayda görüyorum"

kulupler-birligi.webp

Başkanlar Kulüpler Birliği başkanlığını bırakıp kaçıyor

Kulüpler Birliği Başkanı'nın başka bir kulüple bağının olması dezavantajdır. Neden? Çünkü Kulüpler Birliği Başkanı oluyorsunuz ve gereksiz tenkitlerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Hem kulübünüz için de bir şey yapamıyorsunuz hem de neden yapmadınız diye sorgulanıyorsunuz. Dolayısıyla başkanlar 1 sene dolmadan Kulüpler Birliği'nde başkanlığı bırakıp kaçıp gidiyor. Camiadan da 'Sen nasıl Kulüpler Birliği Başkanı'sın yahu' diyorlar. Dolayısıyla bu da olumsuz tarafları."

alexander-sorloth.webp

Sörloth gelirse mutlu olurum

Alexander Sörloth'un da bir menajeri ve kariyer planlayıcısı var. Sörloth, Trabzonspor'da başarılı oldu ve Leipzig'de tutunamadı. Ya bir sene daha daha orada yer alacak ya da eşdeğer bir takıma gitmeye çalışacak. Kariyer planlaması doğrultusunda çalışacak. Trabzonspor'a gelirse ben çok mutlu olurum. Oyun anlayışına uygun. Ama geleceğini düşünmüyorum. Geri dönüp buradan yola devam edeceğini sanmıyorum. Okay Yokuşlu bizden İspanya'ya gitti. Oradan da İngiltere'ye gitti. Buradayken İngiltere'de bir kulüp onu almadı. Ara geçiş yaptı. Dediğim gibi gelirse Sörloth mutlu olurum. Ancak; zor görüyorum

Yorumlar (0)