Kouyate'nin menajerinden flaş transfer açıklaması: Trabzonspor ile...

Trabzonspor'un gündeminde olan Cheikhou Kouyate ile ilgili menajerinden transfer açıklaması geldi.

Trabzonspor Haber 16.06.2022, 12:33 16.06.2022, 12:47
Kouyate'nin menajerinden flaş transfer açıklaması: Trabzonspor ile...

Crystal Palace ile sözleşmesi sona eren Cheikhou Kouyate için Trabzonspor'un yanı sıra Fenerbahçe ve Galatasaray da devrede. Fanatik'in haberine göre; 32 yaşındaki oyuncu 3 yıllık sözleşme ve bonuslar hariç yıllık, 2.5 milyon Euro garanti para istiyor. Serbest oyuncu statüsünde olan ve defansif orta saha, stoper ve merkez orta saha olmak üzere üç mevkide forma giyebiliyor.

Kouyate için Türkiye her zaman olabilir

Deneyimli oyuncunun temsilcisi Saffet Balkan, Radyospor canlı yayınında deneyimli oyuncunun transferiyle alakalı şunları söyledi:

 "Kouyate benim manevi oğlum. 17 yaşında onu yanımıza aldık; başka şartlarda Belçika'da yaşayamıyordu. 17 yaşından bu yana yanımda... Crystal Palace ile olan sözleşmesi bitti. Crystal Palace yeni sözleşme teklifini yaptı. Bizim de talebimiz var. Şu anda değerlendiriyoruz. Kouyate için Türkiye her zaman olabilir. İlgi var; ama şu anda somut bir gelişme yok. Arap yarımadasında da çok teklifler alıyoruz.

"Trabzonspor'la Ocak'ta bir görüşme yapmıştım"

Türkiye olabilir; neden olmasın. Önceliği İngiltere'de kalmak; ama şartların olgunlaşması gerekir. Premier Lig'den Crystal hariç, iki takımla daha görüşüyorum. Bir tanesi de menajerler aracılığıyla bir teklif sundu. Trabzonspor'la Ocak'ta bir görüşme yapmıştım. Başkan Ahmet Ağaoğlu ile görüştüm. Premier Lig'de 300 maç oynadı. Bunların yüzde 90'ının 11'de oynadı. Benim gönlümden Türkiye'ye getirmek geçiyor. Bence teknik direktör olsam onu stoper oynatırım, Çok temiz oynuyor. Ama geçirmiyor. Çabukluğu var. 180 dakika oynayabilecek fizik yeterliliğe sahip... Teke tekte birisinin onu geçmesi çok zor. Sengegal milli takımda 85 maçı var ve takım kaptanlığı yapıyordu" 

Yorumlar (0)