Mustafa Hacıkerimoğlu Trabzon'da flaş açıklamalarda bulundu

TFF eski yönetim kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu Trabzon'da açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Haber 28.06.2022, 12:09 28.06.2022, 12:49

TFF eski yönetim kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, Trabzon'da basınla bir araya geldi. 

Hacıkerimoğlu'nun açıklamaları şu şekilde: 

"Bana göre adalet hırsızı katili bulmak değil bana göre adalet masumiyeti aramaktır. Bundan rahatsız olanlar oldu. Çok doğaldır. Kulüpler camialar başarıyla besleniyor. İstanbul takımlarının Türk futbolunda hakimiyet kurması çok uzun yıllar sonuç vermiştir. Ben bir kere Kulüpler Birliği toplantısına katıldım. Federasyon'da görevli olduğum sürece işim dışında hiçbir toplantıya katılmadım.

Kulüpler Birliği toplantısına katıldığımda '4 büyük kulüp gerçekten adalet istiyor mu?' diye 4 başkana sordum. Anadolu’daki herhangi bir takımla maç yapmaya korkuyorlar mı? neyin önlemini alıyorlar, neyin kavgasını veriyorlar...4 büyük kulüp adalet istese önünde durabilecek bir güç var mı? 

Trabzonspor-Alanyaspor maçının mağduru Trabzonspor'dur

Trabzonspor'un geçmişte yaşadıkları bizim dönemde de yaşandı. Özellikle bir konuyu hatırlatmak istiyorum.Trabzonspor-Alanya maçında Trabzonspor’un ceza almaması çok konuşuldu. O konunun mağdurudur Trabzonspor. Trabzonspor’a ceza vermeyerek o konuyu kapatmıştır Federasyon'daki yapılar.

Federasyonu'nun en önemli sorunu Temsilciler Kurulu'dur

Federasyon'daki yapılar adaletli işlemiyor. Ben bunu daha önce de söyledim. Kurumlarda sürekli değişime gidip işin derinine inmeden çözüm arıyorlar. Futbol Federasyonu'nun en önemli sorunlarından biri Temsilciler Kurulu'dur. Bunlar hiçbir maçta doğru tutanak tutamadığı için doğru yargılama yapılamıyor. Bu yargılamayı farklı yapamıyor istese de.

Trabzonspor-Alanyaspor maçında müdahil oldum

Aynısı Trabzonspor Alanyaspor maçında oldu. Ne zamanki ben bu konuya müdahil oldum savunma yazdım, verdim. Temsilcilerden ek tutanak istediler. Benim söylediklerim doğru çıkınca bu konuyu kapatma yoluna gittiler.

Temsilciler Kurulu Başkanı ile konuştum. Tribüne, soyunma odası koridoruna ses ve görüntü almak için kayıt cihazı koyun dedim ama birlilerinin işine gelmediği için bu tesis edilmedi.

Trabzonspor'un şampiyonluğu birilerini rahatsız ediyor

Trabzonspor asla adaletsiz bir şey istemez. Ben  görevde olduğum sürece böyle bir şeyle karşılaşmadım. Trabzonsporlular mert insanlardır. Kavgayı bire bir yapmak isterler.

Trabzonsporluların akrabalık bağlarını biraz daha sıklaştırması lazım. Trabzonspor’un şampiyonluğu birilerini rahatsız ediyor. Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında bir tane polis tutanağı yok. Bu Trabzonsporluların akraba olduğunu ispat eden yaşanmış bir olaydır.

Trabzonspor camiasına teşekkür ediyorum

Trabzonspor camiasına teşekkür ediyorum. Benim için beklediğimden fazla reaksiyon gösterdiler. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Adalet isteniyorsa 4 kulüp masada oturup uzlaşsın. Anadolu Kulüpleri mağdurdur. Trabzonspor Anadolu kulübü olarak mağdurdur. Ama 4 kulüpten biri olarak masada vardır.

Bütün camiaya teşekkür ediyorum, ben camianın emrindeyim öyle olmaya devam edeceğim.  

Yorumlar (2)
61ahmet61 2 ay önce
Aynen katılıyorum. Çok doğru.
iskefiyeli 2 ay önce
Anlattıklarına sen bile inanmıorsundur. Bu kadar saçmaşlamak nedir