Rıza Çalımbay'dan Abdullah Avcı açıklaması

Sivasspor'un Teknik Direktörü Rıza Çalımbay Abdullah Avcı'nın Trabzonspor'daki başarısı hakkında dikkat çeken yorumlarda bulundu.

Trabzonspor Haber 27.03.2022, 15:33 27.03.2022, 15:47
Rıza Çalımbay'dan Abdullah Avcı açıklaması

Rıza Çalımbay Sabah Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu. Bir dönem Trabzonspor'u çalıştırmış olan Çalımbay "Abdullah Avcı, Trabzonspor'da rekora koşuyor, açık ara liderlik koltuğunda oturuyor... Bu farkı neye bağlıyorsunuz?" şeklinde gelen soruyu şu şekilde cevapladı:

"Abdullah Avcı'nın rekora koşması normal. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve hatta biz Avrupa kupalarına gittik. Hem lig hem Avrupa'da aynı anda mücadele ettik. Abdullah hoca Roma'ya elendi elinde lig kaldı. Trabzonspor, bu avantajı kullandı. Maddi olarak durumları da iyi. Güzel transferler yaptılar. Her takımın en iyi oyuncusunu aldılar. Alanya'nın, Gençlerbirliği'nin en iyi isimlerini transfer ettiler. Fenerbahçe'nin alamadığı Edin Visca'yı kadrolarına kattılar. Gol atıyor, asist yapıyor. Abdullah Avcı en doğrusunu yaptı. Herkesin alternatifi bir tane değil, iki tane. Taraftarla birlikte mükemmel bir hava yakaladılar. Benim dönemimde Trabzon'da transfer istiyoruz yok, bir tane Novak'ı alabildik. Dediler bu kim? Sonra Fenerbahçe'ye gitti."

Rıza Çalımbay, "8 hafta var ama Trabzonspor şampiyon diyebilir miyiz?" sorusuna ise "Trabzonspor bitti artık, matematik olarak bitmemiş olabilir ama bitti." dedi.

Yorumlar (0)