Sörloth transferi Uğurcan'a bağlı

Leipzig’den gelecek olumlu haber doğrultusunda forvet hattını eski futbolcusuyla güçlendirmek isteyen Trabzonspor'da mali yükün altından kalkabilmek için çözüm olarak Uğurcan’ın satışı ön plana çıkıyor.

Trabzonspor Haber 06.07.2021, 16:39 06.07.2021, 16:40
Sörloth transferi Uğurcan'a bağlı

Yakın takipte

Bundesliga ekibi RB Leipzig'de iyi bir sezon geçiremeyen, Trabzonspor ile adı gündemden düşmeyen Alexander Sörloth için Bordo-Mavili kulüp, Alman ekibinin kararı sonrası nabız yoklayacak. Yeni sezonda iddialı bir takım kurarak şampiyonluğu son ana kadar kovalamayı hedefleyen Trabzonspor, Hamsik, Gervinho, Peres ve Koita gibi önemli isimleri kadrosuna katmıştı. Sol bek ve forvet arayışlarını sürdüren Karadeniz ekibi eski golcüsü Alexander Sörloth'un durumunu ise yakından takip ediyor.

sorloth-001.jpeg

İlk hedef Sörloth

Karadeniz ekibi, Teknik Direktör Abdullah Avcı ve izleme komitesinin birlikte yürüttüğü transfer döneminde alternatifli veri üzerinden gitti. Forvet hattı için Norveçli golcü Alexander Sörloth ismini sıcak tutan Bordo-Mavililer, Bundesliga ekibinin önümüzdeki günlerde oyuncu için vereceği kararı bekliyor.

sorloth-trabzonspor-taraftar-rmba-cover-001.jpg

Jesse Marsch’ın kararı önemli

Alexander Sörloth'u RB Leipzig'e transfer eden Teknik Direktör Julian Nagelsmann'ın Bayern Münih'e transfer olması, 25 yaşındaki golcü futbolcunun gelecek sezon takımda kalma şansını Jesse Marsch'in vereceği karar netleştirecek. Aynı şirketin sahibi olduğu RB Leipzig ile RB Salzburg'un eski hocası olan Amerikalı Marsch, Sörlhot'un antrenmanlardaki performansının yanı sıra oyuncuyla birebir yapacağı görüşmede Norveçli oyuncunun geleceğini belirleyecek. 4-4-2 çift 6'lı sistemini tercih ettiği bilinen ABD'li çalıştırıcı iki forvet oyuncusundan birini rakip ceza sahasına bırakırken diğerini ise serbest bırakmayı tercih ediyor. Kendi oyun sisteminde santrforların duruşuna büyük bir önem veren Jesse Marsch, Norveçli oyuncuyu yakından görerek kararını Leipzig yönetimine iletecek.

 

alexander-sorloth-turkiye-ye-doner-mi-001.jpg

Sözleşmede önemli madde

Jesse Marsch'in vereceği karar sonrasında Trabzonspor planını hayata geçirecek

Bundesliga ekibinin kararı sonrası Trabzonspor, Alexander Sörloth için bir yol haritası belirleyecek. Alman kulübü, Sörloth'un, takımdan ayrılmasına onay vermesi halinde listenin ilk sırasında ise Trabzonspor yer alıyor. Leipzig kulübü oyuncu için isteyeceği rakamı ilk olarak Bordo-Mavili kulübe iletmek zorunda çünkü geçtiğimiz sezon yapılan anlaşmaya Karadeniz ekibi madde koydurmuştu.

150548-001.jpg

Yüksek maliyet

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın 'buyursun gelsin' dediği oyuncunun durumunu da Bordo-Mavili taraftarlar yakından takip ediyor. Sörloth hakkında çıkan haberlere büyük ilgi gösteren taraftarlar oyuncudan gelecek olumlu haberleri beklerken, sözkonusu transferin gerçekleşmesi halinde kulüp mali anlamda bütün imkânlarını zorlamak zorunda kalacak. Yıllık 4,5 milyon euro gibi bir rakam kazanan oyuncunun maliyeti bugünkü kur üzerinden hesaplandığında sadece maaşı 47 milyon TL’yi buluyor. Leipzig kulübünün para talep edip-etmeyeceği ise netlik kazanmış değil. Norveçli oyuncu ile iyi ilişkileri bulunan Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun ise Leipzig kulübünün kararı sonrası maddi anlamda oyuncuyu ikna çalışmalarını hızlandıracak. Uğurcan Çakır’a gelen teklifleri göz önünde tutan Trabzonspor en kötü ihtimalle başarılı eldiveni satıp bu oyuncudan gelecek ücret ile Sörloth transferini çözme yoluna gidecek.

Alternatifleri hazır durumda

Forvet transferinde eski oyuncusu Alexander Sörloth'u tekrar takımda görmek isteyen Bordo-Mavililer, bu transferin gerçekleşmemesi halinde ise alternatif isimlerle olan görüşmelerini sürdürüyor. Bu ay içerisinde Norveçli oyuncunun durumunu netleştirecek olan Karadeniz ekibi görüşme halinde olduğu ismi kadrosuna katacak.

Yorumlar (0)