Sörloth transferinde can sıkan gelişme

Trabzonspor transfer listesinin ilk sırasında yer alan Alexander Sörloth'a İtalyan ekibi Torino'nun da talip olması can sıktı.

Trabzonspor Haber 08.07.2021, 09:25 08.07.2021, 09:26
Sörloth transferinde can sıkan gelişme

Trabzonspor transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bordo Mavililer bir yandan sol bek transferi için kapsamlı bir çalışma yürütürken bir yandan forvet mevkisi için Trabzonspor transfer gündeminin birinci sırasında yer alan Alexander Sörloth'tan haber bekliyor.

trabzonspor-sorloth-transferi.jpg

Sörloth transferi için Ahmet Ağaoğlu iş başında

Şampiyonluk yolunda özellikle forvet hattında sıkıntı yaşamak istemeyen Trabzonspor Sörloth transferi için girişimlerini sürdürürken İtalyan ekibinin Norveçli oyuncuya talip çıkmasının ardından Başkan Ağaoğlu harekete geçti.

trabzonspor-sorloth-transfer.jpg

Torino talip oldu

Yeni sezon hazırlıklarına hız kesmeden devam eden Karadeniz ekibi Trabzonspor transfer girişimlerini sürdürüyor. Birçok isimle temas halinde olan Bordo-Mavili kulübün kadrosunda 13 yabancı bulunurken son hakkını Sörloth transferi ile doldurmak istiyor. Leipzig'le kampta yer alan ve birkaç gün içerisinde Alman ekibindeki geleceği belli olacak olan Norveçli oyuncu için İtalyan ekibi Torino'nun da devreye girdiği öğrenildi.

sorloth-transferi.jpg

Belotti yerine Sörloth transferi

Ağaoğlu, hem Sörloth hem de kulübü RB Leipzig'le bizzat temasını sürdürürken İtalyan ekibi Torino'nun da Norveçli oyuncuyu istediği haberi can sıktı. Yıldız ismi Andrea Belotti'yi, Roma'ya satmaya hazırlanan Bordo-Beyazlılar'ın geçen sezon diğer forvetleri Antonio Sanabria 8, Simeona Zaza da 7 gol atabilmişti. Kadrosunu iyi bir golcüyle güçlendirmeyi planlayan Torino'nun, Sörloth için Trabzonspor gibi Leipzig'in kararını beklediği ifade edildi.

trabzonspor-sorloth.jpg

Sörloth’u kaptırmak istemiyor

Bu gelişmeler üzerine Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu yeniden harekete geçti. Sörloth transferi için ekstra mesai yapan Ağaoğlu Sörloth'u, "Gelirsen burada yeniden kral olursun" diyerek ikna etmeye çalışırken Leipzig ile de sıcak temaslarını sürdürüyor. Sörloth’u başka kulübe kaptırmak istemeyen Ağaoğlu, ikna kabiliyetini kullanıp yıldız golcüyü yeniden Trabzonspor’a kazandırmak şampiyonluk için forvet hattını garantiye almakta kararlı.

Yorumlar (0)