Trabzonspor 55. kuruluş yıl dönümü töreni gerçekleştirildi

Trabzonspor'un 55. kuruluş yıl dönümü, 15 Temmuz Hürriyet ve şehitler Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Trabzonspor Haber 02.08.2022, 12:39 02.08.2022, 14:10

Trabzonspor 55. kuruluş yıl dönümü törenine Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve bordo mavili taraftarlar katıldı. 

Atatürk anıtına çelenk sunma merasimiyle başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende konuşma yapan Başkan Ağaoğlu, Trabzon'da kurulan kulüplerin rakipleriyle sadece sportif rekabete girdiğini ve başka kulüplerin haklarına gasp etmeden bu anlayış içerisinde büyüdüğüne dikkat çekerek şunları söyledi:

“Trabzonspor kurulmadan önce rekabet anlayışı için Trabzon’daki kulüpler sportif rekabete odaklanmıştı. Biri diğerini sportif anlamda geride bırakmak üzere verilen mücadeleydi. Diğerinin hakkını gasp etmek için yapılan rekabet değil sportif anlamda rakibini geçmek için yapılan rekabetti. Bu anlayışla Trabzonspor’umuz büyüdü ve bugüne geldi. Tüm başarıların hepsinde alnı ak ve dik oldu Trabzonspor’un. Karadeniz Fırtınasının 55. Yılına girdiği bu dönemde kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yan yana durarak birlikte yol almaya devam edeceğiz. Sizlerle birlikte Trabzonspor’umuzu zirveye taşıyacağımız nice yıllarımız olsun. Katılımınız için teşekkür ediyorum” 

Trabzonspor Divan Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ongan ise konuşmasında “Bugün burada sadece bir futbol kulübünün kuruluş yıldönümü için toplanmadık. Gelmiş geçmiş bütün başkanları, yöneticileri, futbolcuları, teknik adamları ve taraftarlarıyla devrim yapmış durumdayız.  Trabzonspor hepimizin ortak paydasıdır. Kaldırdığımız kupa birlik ve beraberlik getirmiştir. Trabzonspor her zaman çıtayı yüksek tutmuştur. Bilinmelidir ki önümüzdeki sezon geçtiğimiz sezondan daha zor olacaktır. Trabzonspor’un sahipleri olan taraftarlarımızdan beklentimiz sabırdır. Sabırla nezaket birleşince güç doğar." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)