Trabzonspor'a stoper transferinde can sıkan haberler: Gündem değişti!

Süper Lig lideri Trabzonspor transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Trabzonspor Haber 10.01.2022, 09:50
Trabzonspor'a stoper transferinde can sıkan haberler: Gündem değişti!

Lider Trabzonspor transfer çalışmalarına devam ediyor. Ara transfer dönemi için şu ana kadar 2 oyuncuyu kadrosuna katan ve bir oyuncuyu da Trabzon'a getirterek imza attıracak olan bordo mavili kulüp toplamda 3 oyuncu ile kadrosunu güçlendirdi. Özellikle Edgar Ie'nin sakatlığının ardından zorunlu hale gelen stoper transferi için bir süredir Kaan Ayhan girişimlerinde bulunan Trabzonspor, Sassuolo kulübünün yüksek taleplerini bir tüslü aşamadı. 

Kaan Ayhan transferi askıya alındı

Bordo Mavili yönetimin Abdullah Avcı'nın da kadrosunda görmek istediği Kaan Ayhan için yaptığı tüm girişimler sonuçsuz kaldı. İtalyan kulübü Kaan Ayhan için yüksek bonservis bedeli talep etti.Kaan Ayhan satın alma opsiyonuyla birlikte kiralamak isteyen ve bonservis bedeli için 3-4 Milyon Euro civarında bir rakamı gözden çıkaran Trabzonspor'a Sassuolo'nun yanıtı transferi askıya aldırdı. Sassuolo Kaan Ayhan için yaklaşık 8 Milyon Euro'luk bir bonservis istedi ve Trabzonspor bu transferi şimdilik rafa kaldırdı.

Kuzey Ekspres Salcedo transferini duyurmuştu

Trabzonspor Kaan Ayhan transferine daha fazla mesai ayırmayacak gibi görünse de kesin diye bir şey yok. Transferde her an dengeler tersine dönebilir. Ancak şimdilik Kaan Ayhan için fazladan mesai harcamayacak olan Trabzonspor, rotayı görüşmelerini halihazırda sürdürdüğü Carlos Salcedo'ya kırdı. Kuzey Ekspres olarak oyuncunun kendisine ulaşmış ve Trabzonspor'un ilgisinin teyit etmiştik. Ayrıca 28 yaşındaki Meksikalı stoperden aldığımız bilgiye göre; Galatasaray'ın da kendisiyle ilgilendiği bilgisini okurlarımıza aktarmıştık. 

Transfer gündemi Salcedo'ya kaydı

Trabzonspor Carlos Salcedo transferini yeniden gündeminin birinci sırasına aldı. Meksika basınında yer alan haberlere göre; Trabzonspor, Salcedo'nun hem kendisi hem de kulübüyle yapılan görüşmelerde önemli mesafe kat etti.Bordo Mavililer bu transferi bir an önce bitirmeyi hedefliyor. Bunun yanı sıra Abdullah Avcı'nın isteği doğrultusunda diğer adayları da yoklayan Trabzonspor, FC Spartak Moskova forması giyen Samuel Gigot için de girişimlerde bulundu. Ancak sezon sonu sözleşmesi sona erecek bir oyuncu için kulübünün yüksek bonservis talep etmesi bu transferden de şimdilik vazgeçilmesine yol açtı. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
7
açık