Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nda flaş transfer açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu gelecek sezon için transferlerin kampa yetiştirilip yetiştirilemeyeceğine yönelik açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Haber 18.05.2022, 12:28 18.05.2022, 12:45
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nda flaş transfer açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer çalışmaları hakkında konuştu. Fanatik'ten Safacan Konuksever'e açıklamalarda bulunan Başkan Ağaoğlu, 3 futbolcuyla anlaşma noktasına gelindiğini söyledi. 

Ahmet Ağaoğlu'nun transfer açıklaması şu şekilde:

"Biraz daha geniş bir kadro ile yola çıkacağız. Yani alternatiflerimiz fazla olacak. Zaten 5 tane genç oyuncu devre arasında almıştık, önümüzdeki sezon için. Ve hocanın belli mevkilerde ihtiyaç duyduğu oyuncular var. Onlarla görüşmeler sürüyor. Anlaşma noktasına geldiğimiz isimler var. İlk etapta hocanın verdiği 3-4 isim var. Bunların üçüyle görüşmeler devam ediyor. Belli bir noktaya geldik. Tahmin ediyorum ki kamp başlamadan önce transferlerin tamamına yakın bölümünü gerçekleştireceğiz.

Hamsik farklı bir figürdü

Kalkar Devler Ligi var diye ona göre kadro yapalım, yıldızları da getirelim derseniz. Finansal olarak ciddi olumsuzluğun içine girersiniz. Şampiyonlar Ligi’nde Play-Off oynayacağız mevcut durumda. İnşallah oradan gruplara gideriz. Eğer olmazsa Avrupa Ligi’nde gruplara gidiyorsunuz. Yani kafadan 2 ayrı ligde mücadele edeceksiniz. 2 ayrı kulvarı kaldıracak bir kadronuz olmalı. Yıldız oyuncu konusunda Hamsik farklı figürdü. O ayarda ve o maliyette her zaman karşılaşamayabilirsiniz. Karakterinden, performansından ve profesyonelliğinden emin olarak biz Hamsik’i transfer ettik.

Kadro maliyeti yüzde 15-20 oranında artar

Fazla bir artış söz konusu değil. Gidecekler var çünkü, gelecekler olacak. Benim tahminim kadro maliyeti yüzde 15-20 oranında artar. Şu anda 27 milyon Euro. Yani 35 milyon Euro’ları bulmaz. Bonservis konusunda da rakamları 4-5 seneye bölerek ancak alabiliriz. Cornelius transferinde olduğu gibi. 5 milyon Euro’ya aldık ama yıllara böldük. Direkt 5 milyon Euro verecek durumda değiliz.

Yorumlar (0)