Trabzonspor'da futbol oynuyor, Fenerbahçe'de atletizm yapıyor

Şampiyon Trabzonspor'un U16 takımında santrfor oynayan Yasir Kuduban aynı zamanda Fenerbahçe formasıyla atletizm yapıyor.

Trabzonspor Haber 23.06.2022, 11:02
Trabzonspor'da futbol oynuyor, Fenerbahçe'de atletizm yapıyor

Trabzonspor'un U16 takımında forma giyen Yasir Kuduban aynı zamanda Fenerbahçe formasıyla atletizm yapan başarılı bir sporcu. 

Yasir Kuduban,Denizli’de katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda yüksek atlamada 1.97’ye sıçrayarak Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

"Önemli olan sporda başarılı olabilmek" 

Fenerbahçe formasıyla atletizm yapmasının nasıl karşılandığına ilişkin konuşan Kuduban, "Arkadaşlarımdan, hocamdan, ailemden, mahallemden öyle rahatsız edici bir tepki görmedim. Az sayıda şaşıran kişilerin hepsi ‘Hocan, kızmadı mı ? Nasıl izin verdiler?’ dedi. Onlara da detayıyla anlatınca hepsi ‘Helal olsun sana’ yanıtını verdiler. Ben elbette Trabzonsporlu’yum. Benim için Trabzon elbette en önde gelir ancak Fenerbahçe de bana olanak tanıdı, destek oldu. Babam da ben de spora gerçek anlamda sporcu ruhuyla bakıyoruz. Bence iki kulüp arasında renklerin farkı yok, önemli olan sporda başarılı olabilmektir” dedi.

"En büyük hayalim olimpiyatlar"

Hedeflerinden bahseden Yasir Kuduban,“Atletizmde en büyük hedefim ve hayalim Milli Takım formasını giyip ülkemi olimpiyatlarda temsil edebilmek. Bu hayalim doğrultusunda bana kim olanak tanır, imkan sunarsa oraya yönelirim. Hedeflerim arasında Trabzonspor A takımında oynamak da var” ifadelerini kullandı.

Hem Futbol hem de atletizmden sembolik de olsa para kazandığını aktaran Yasir Kuduban, “Fenerbahçe’den ayda 600 lira, Trabzonspor’dan 800 lira, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nden de bin 500 lira alıyorum. Bu paralarla kendi ihtiyaçlarımı aileme yük olmadan karşılıyor, bazen de aileme destek oluyorum. Krampon ve çivili ayakkabılarımı da bu paralarla aldım” dedi.

"Her iki kulüpte spor yapmanın zevkini tadıyorum"

Beden eğitimi öğretmeni Erkan Şahin'in kendisini yüksek atlamaya yönlendirdiğini söyleyen genç sporcu, "Hem futbolu hem de atletizmi bir arada sürdürmeye başladım. Trabzonlu ve Trabzonsporlu olsam da Fenerbahçe’nin bana sunduğu imkanı asla unutmam.Bölgelerarası ve Türkiye şampiyonlarında birincilikler aldım. Fenerbahçeli yöneticilerin dikkatini çektim. Bana Fenerbahçe adına yarışmamı teklif ettiler. Kabul ettim çünkü atletizm yarışmalarına gitmek, konaklamak ve diğer giderler yüklü bir miktar tutuyordu. Rekabete rağmen ben her iki kulüpte de spor yapmanın zevkini tadıyorum." şeklinde konuştu. 

(Hürriyet-Süleyman Arat)

Yorumlar (0)