Trabzonspor kaleci transferi için iki aday belirledi

Uğurcan Çakır'ın yeni sezon öncesi ayrılması ihtimaline karşılık da bordo-mavililer kaleci transferinde arayışları hızlandırdı.

Trabzonspor Haber 21.06.2021, 10:40 21.06.2021, 10:46
Trabzonspor kaleci transferi için iki aday belirledi

Şampiyonluk için güçlü bir kadro kurmayı planlayan bordo-mavililer nokta atışı isimlerle transferde hata yapmak istemiyor. Teknik direktör Abdullah Avcı, EURO 2020 sonrası Uğurcan Çakır'ın gitmesine kesin gözüyle baktığı için kaleye mutlaka takviye istiyor.

dogan-alemdar-trabzonspor.jpg

Gündemde iki isim var

Başakşehir'den Mert Günok ile Kayserispor'dan Doğan Alemdar. Aslında TFF yabancı kuralını 8+6 olarak belirlemeseydi kaleye yabancı bir takviye de düşünülüyordu ancak bu plan şu aşamada ortadan kalktı. Avcı, kaleyi yerli bir isme teslim etmeyi planlıyor.

mert-gunok-trabzonspor.jpg

Bizzat görüşülüyor

Abdullah Avcı önceki transferlerde olduğu gibi yine çok etkin. Deneyimli hoca, 12 sene çalıştığı ve mükemmel ilişkilerinin bulunduğu Başakşehir'den Mert Günok'u istiyor. Görüşmelerin de olumlu yönde ilerlediği kaydedildi. Alternatifsiz kalmak istemeyen bordo-mavili ekip geride bıraktığımız sezonda Kayserispor formasıyla parlayan Doğan Alemdar'ı da listesine almış durumda.

18 yaşında geleceği parlak, başarılı eldiven için Kayserispor ile temas kuruldu. 32 yaşındaki Mert'in 2, Doğan'ın ise 1 yıl daha kontratı bulunuyor. Kulüpleriyle görüşmeler hızlı şekilde sürüyor.

Trabzonspor'un kadrosuna katmak istediği Mert Günok ve Doğan Alemdar transferlerinde rakipleri de var. Mert Günok ile Fenerbahçe ve Beşiktaş ilgileniyor. Fenerbahçe aynı zamanda Doğan Alemdar'ı da listesine almış durumda.

Yorumlar (0)