Trabzonspor Koita için imza töreni düzenledi

Trabzonspor Gervinho, Bruno Peres, Marek Hamsik transferlerinin ardından kadrosuna kattığı Fode Koita için imza töreni düzenledi. İmza törenininde konuşan Başkan Ağaoğlu ve Fode Koita açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Haber 28.06.2021, 17:20 28.06.2021, 17:21
Trabzonspor Koita için imza töreni düzenledi

Trabzonspor Fode Koita için imza töreni düzenledi. İmza töreninde konuşan Ahmet Ağoğlu, Koita'nın teknik direktör Abdullah Avcı'nın istediği bir oyuncu olduğunu belirterek,"Hocamızın talepleri doğrultusunda, bu transferi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Marek Hamsik'in bugün Trabzon'a geleceğini hatırlatan Başkan Ağaoğlu, sağlık kontrollerinin ardından Hamsik için de imza töreni düzenleneceğini açıkladı. 

Trabzonspor'da şampiyonluk mücadelesinin önemli aktörlerinden olacak

Trabzonspor formasını taşımanın kolay olmadığına değinen Ahmet Ağaoğlı şu şekilde konuştu:

 "Her sporcunun kolay kolay altından kalkabileceği bir yük değil.Koita, adım gibi eminim ki bu süreci başarıyla yönetecektir. Camiamıza, taraftarlarımıza hizmet edecek ve bu sene şampiyonluk mücadelesi verecek olan Trabzonspor'da, bu mücadelenin önemli aktörlerinden biri olacaktır."

 

Ahmet Ağaoğlu: Koita devre arasından itibaren gündemimizdeydi

Koita'nın Yattara'dan sonra Trabzonspor'un 2. Gineli futbolcusu olduğunu aktaran Başkan Ağaoğlu, "Devre arasından itibaren bizim gündemimizde olan bir oyuncuydu. Finansal koşullarından dolayı kısmet bugüneymiş. Kendisi Yattara'dan sonra Gineli 2. futbolcu olacak. Kulübümüzü yakından tanıyor, hocamızın istediği bir oyuncuydu."

 

Fode Koita: "En iyi performansı sergileyeceğim"

Trabzonspor'a 3 yıllık resmi imzayı attıktan sonra söz alan yeni transfer Fode Koita, "Herkesi selamlıyorum. Buraya gelmemde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Şu anda burada olduğum için çok mutluyum ve elimden gelen en iyi performansı sergileyeceğim." şeklinde konuştu. 

Çok çalışacağım maksimum performans vereceğim 

Gineli yıldız açıklamalarda bulunurken başkan Ahmet Ağaoğlu araya girdi ve, "Taraftarlar kendisinden başarılı performans bekliyor. İmza atmadan bunun sözünü alabilir miyiz?" demesi üzerine Koita ise, "Çok çalışacağım ve maksimum performans vereceğim. Bunun sözünü veriyorum." şeklinde cevap verdi.

Ahmet Ağaoğlu ile Koita arasında güldüren diyalog

Başkan Ahmet Ağaoğlu Koita'ya gülerek, "Formanı beğendin mi?" diye sordu. Koita cevap olarak, "Evet" deyince Ağaoğlu, "Koita'ya 5 bin forma yazıyorum. Ne anlama geldiğini ona sonra anlatacağım." dedi.

Yorumlar (0)