Trabzonspor Mert Çetin transferi için görüşmelere başladı

Trabzonspor İtalya'da Verona forması giyen genç stoper Mert Çetin ile ilgileniyor. Bordo Mavililer hem Roma hem de Verona ile transfer görüşmelerine başladı.

Trabzonspor Haber 12.07.2021, 09:40 12.07.2021, 09:40
Trabzonspor Mert Çetin transferi için görüşmelere başladı

Trabzonspor yönetimi Abdullah Avcı'nın isteği üzerine Edgar le ve Vitor Hugo'nun yedeği olabilecek iyi bir alternatif stoper transferi için harekete geçti. Bordo Mavililer bu doğrultuda gündemine 2 sezon önce Gençlerbirliği'nden 3 milyon Euro karşılığında Roma'ya transfer olan Mert Çetin'i aldı.

Ancak Roma geçtiğimiz sezon başında Mert Çetin'i tecrübe kazanması için bir başka İtalyan takımı Verona'ya kiralamıştı. Bu yüzden Trabzonspor'un Mert Çetin transferini gerçekleştirebilmesi için iki kulübü ikna etmesi gerekecek. 

Sabah'ın haberine göre;  Trabzonspor, Verona'da 1 yıl daha kiralık sözleşmesi bulunan Mert Çetin'i Roma'dan istedi. Bordo Maviler ayrıca bu transferde Verona'nın  iznine ihtiyacı var. Bu doğrultuda Bordo Mavili yönetim her iki kulübün yetkilileri ile görüşmelerini sürdürüyor. 

Verona kulübünün ise fazla forma şansı vermediği oyuncunun takımdan ayrılmasına izin verebileceği belirtiliyor. Mert Çetin Verona formasıyla geçtiğimiz sezon sadece 7 maça çıktı. 

 

Yorumlar (0)