Trabzonspor'un Altay maçı kararı! TFF'ye başvuru yapıldı

Trabzonspor, Altay maçını oynamak için saha tercihini yaptı. Bordo-mavili ekip karşılaşmayı Şanlıurfa'da oynamak istiyor.

Trabzonspor Haber 07.05.2022, 16:05 07.05.2022, 16:28
Trabzonspor'un Altay maçı kararı! TFF'ye başvuru yapıldı

Trabzonspor, Süper Lig'in 35. haftasında kendi evinde Antalyaspor'la  2-2 berabere kalarak sezonun bitmesine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Bitiş düdüğünün ardından binlerce Trabzonspor taraftarı sahaya akın etti. 

Bazı taraftarlar çimleri sökerken bazıları ise kale direklerini yerinden çıkardı. 

Şampiyonluk coşkusunu doruklarda yaşayan Trabzonsporluların, maçın ardından sahaya girmesi büyük hasara neden oldu. 

Meydana gelen hasar nedeniyle Trabzonspor'un kendi evinde gerçekleşecek bir sonraki maçı olan Altay karşılaşması da tehlikeye girmiş oldu. 

Karşılaşmayı Medical Park Stadyumu'nda yapamayacak olan Trabzonspor, Altay maçını Şanlıurfa'da oynamak için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurdu.

Trabzonspor başvuru dilekçesinde "30 Nisan 2022 Cumartesi akşamı oynadığımız Fraport Tav Antalyaspor müsabakası sonrası şampiyon olmamızın verdiği heyecanla, taraftarlarımız saha zeminine inmiş ve sevinç gösterilerini yaklaşık iki saat boyunca sahada sürdürmüşlerdir. Sonrasında yapmış olduğumuz tespitlerde, sahamızın çim zeminin çok ciddi derecede zarar gördüğü, sulama sistemine ilişkin tüm alt yapının tahrip edildiği, sahanın birçok bölgesinde çökmeler, çukurlar vs. gibi durumların oluştuğu, kale direklerinin alt yapılanı ile birlikte tamamen yıkıldığı, yayıncı kuruluşa ilişkin birçok alt yapının tamamen tahrip olduğu, VAR sistemi alt yapısının zarar gördüğü, saha kenarı led panolarının neredeyse tamamının kullanılamaz hale gelmiş olduğu gibi hususlar tespit edilmiştir. Mevcut tespitlerimiz değerlendirildiğinde, 37. haftada kendi sahamızda oynayacağımız Altay müsabakasının, sahamızda oynanmasının, sporcu sağlığını ciddi derecede tehlikeye sokabileceği, futbolumuzun görsel açıdan çok kötü bir görüntüye yol açılarak marka değerine ciddi zarar verilebileceği, maçın yayın, reklam vs. gibi diğer tüm süreçlerinin sağlıklı işleyemeyeceği gibi tehlikelerin yaşanabileceği sonucu ortaya çıkmaktadır.
Yukarıdaki açıklamalarımız kapsamında, 37. haftada sahamızda oynayacağımız Altay maçının, Altay kulübünün oluru ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun da onayı ile 14.05.2022 Cumartesi günü, Şanlıurfa'daki "Şanlıurfa Gap Stadyumunda oynanması için gereğini arz ederiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Mustafa Uysal 2 hafta önce
Çok isabetli bir karar Altay ve Tff de kabul ederse çok iyi olur