Trabzonspor'un kutlamaları New York Times'ta

ABD merkezli New York Times (NYT) gazetesi, Trabzonspor’un Süper Lig şampiyonluğuna ve kutlamalarına sayfalarında yer verdi.

Trabzonspor Haber 14.05.2022, 11:25
Trabzonspor'un kutlamaları New York Times'ta

Süper Lig'in şampiyonu Trabzonspor, 8. şampiyonluğunun coşkusunu yaşarken, bordo mavili taraftarların dünyada yankı uyandıran kutlamalarını Amerika Birleşik Devletleri'nin en prestijli gazetelerinden New York Times, sayfasına taşıdı.

Habere birinci sayfasından yer veren NYT, Bordo Mavililer ile ilgili “Trabzonspor, neredeyse iki hafta önce şampiyonluğu elde etse de takımı ve hayranlarının kutlamaları bitmedi” ifadelerini kullandı.

Trabzonsporlu futbolcu ve taraftarların günlerdir süren kutlamalarının aktarıldığı haberde,“Hakemin düdüğüyle, Trabzon’un 800 bin civarındaki sakininin neredeyse tamamı kutlamalar için geçe geç saate kadar şehrin sokaklarındaydı.” dendi.

Haberde ayrıca, kutlamaların ve konserlerin halen devam ettiği ve hafta sonu statta düzenlenecek büyük etkinliğe de değinildi. Kutlamaların sadece Türkiye’de değil, Berlin, Münih ve Londra gibi Avrupa kentlerinde de sürdüğünün altı çizildi.

Yorumlar (0)