Trabzonspor yıldız futbolcusuna kavuşuyor

Trabzonspor yeni transferi Slovak yıldız Marek Hamsik'e kavuşuyor. Yıldız futbolcunun bugün Trabzon'a gelmesi bekleniyor.

Trabzonspor Haber 28.06.2021, 13:21 28.06.2021, 16:55
Trabzonspor yıldız futbolcusuna kavuşuyor

Trabzonspor'un bonservis bedeli ödemen kadrosuna kattığı yeni transferi Marek Hamsik, bugün Trabzon'a geliyor. Bordo mavili kulübün dün şehre gelen Fode Koita ile bugün, akşam saatlerinde Trabzon'a gelecek olan Marek Hamsik ile yarın imza töreni düzenlemesi bekleniyor.

marek-hamsik.webp

Marek Hamsik Trabzon'a geldikten sonra sağlık kontrollerinden geçerek imza törenine katılacak. Yıldız fubolcu imza törenin ardından Avrupa Futbol Şampiyonası'nda forma giymesi sebebiyle tatiline devam etmek için şehirden ayrılacak. Marek Hamsik'in tatil izninin bitmesiyle Trabzonspor'un İstanbul Riva'da Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştireceği ikinci etap hazırlık kampı çalışmalarının son bölümüne katılması bekleniyor. 

Marek Hamsik liderlik görevini üstlenecek

Bu arada Marek Hamsik'in Trabzonspor'a transfer süreci ile alakalı Slovakya basınına açıklamalarda bulunan yıldız futbolcunun babası Richard Hamsik “Schalke 04 ve Katar kulüpleri başta olmak üzere oğluma çok teklif vardı. Ancak genel olarak Avrupa Şampiyonası’nı beklemek istediler. Trabzonspor ise turnuva öncesi bu işi bitirmeyi hedefledi. Kulübün başkanı ve hocası birçok kez arayarak, ne kadar istekli olduklarını gösterdiler. Marek de bu durumdan çok memnun kaldı” ifadelerini kullandı. 

trabzonspor-marek-hamsik.webp

Richard Hamsik açıklamalarına şöyle devam etti: “Takımı Marek’in etrafında inşa edip, şampiyonluk için savaşmak istiyorlardı. Öncesinde zaten güzel bir teklif sundular. Ve süreç hızlı şekilde ilerledi. Önümüzdeki sezon Marek liderlik görevini üstlenecek” 

Yorumlar (0)