UEFA, CAS, İFM de mi FETÖ'cü?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FETÖ’yü öne sürüp algı yaratmaya çalışıyor ama işe yaramıyor.

Trabzonspor Haber 24.06.2021, 10:25 24.06.2021, 10:26
UEFA, CAS,  İFM de mi  FETÖ'cü?

Ali Koç: "Fenerbahçe şike yaptı diyenler FETÖ'ye hizmet etmektedir"

2010-11 sezonunda şike yaparak şampiyon oldukları mahkeme kararları, binlerce dosyalık tapeler ve açıklamalarla sabit olan Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, yine algı operasyonuna girişti, hatta işi kapatmak için FETÖ’yü işin içine soktu. Mahkemelerin “Dinleme usulsüz ama şikeyle ilgili konuşmalar gerçek” kararlarına, ayrıca ‘şike gerçekleşmemiştir‘ yönünde tek bir karar çıkmamasına rağmen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Bugün halen 'Fenerbahçe şike yaptı' diyenler FETÖ'ye hizmet etmektedir. İşlerine gelince kumpas ya da şike diyemezler" diye açıklama yaptı.

aziz-yildirim-sike.jpg

UEFA, CAS, İsviçre Federal Mahkemesi: "Fenerbahçe şike yaptı" 

Öncelikle Türk mahkemeleri, “Bu tapelerdeki konuşmalar bize ait” itirafları sonrasında dönemin Fenerbahçe kulübü başkanını, asbaşkanını, sportif direktörünü, yönetici ve futbolcuları, şike yaptıkları için cezalandırdı. Ardından sırasıyla UEFA, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi de “Fenerbahçe şike yaptı” diye karar verdi. Ve bu kararlar değiştirilmedi. Ali Koç’un “Fenerbahçe şike yaptı diyenler FETÖ’cüdür”  açıklamasının ardından en doğal soru geliyor herkesin aklına: UEFA, CAS, İFM de mi FETÖ’cü? Oraya dava açın o zaman!

fenerbahce-sike.jpg

Ahmet Metin Genç: "Geç bunları Ali Koç!"

Koç’un algı konuşmasına, güce değil adalete inanan milyonlar tepki gösterdi. Trabzonspor kulübünden henüz bir ses çıkmadı ama önemli bir açıklama Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ten geldi: “Fenerbahçe başkanı diyor ki, FETÖ’ye kurban gitmişmişler! Geç bunları Ali Koç! O kararlar sizi kıyamete kadar battığınız şikeden kurtaramaz. Sen o zamanlar Fenerbahçe’yi 1. Lig'e düşürmeye gidiyordun ! CAS’daki davanızı kim, niye geri çekti Sayın Koç. Yazık ki FETÖ’nün şefaatine ve Atatürk’e sığınıyorsunuz her zaman.”

Yorumlar (0)