Yılmaz Vural: Trabzonspor bizi erken konuşturdu

Yılmaz Vural Trabzonspor hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Haber 28.03.2022, 13:00
Yılmaz Vural: Trabzonspor bizi erken konuşturdu

Deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural samimi açıklamalarda bulundu. Sporx'e konuşan Vural, Trabzonspor'un başarısına da değindi. 

Trabzonspor'un başarısının Türk futbolu açısından faydalı olacağına vurgu yapan Yılmaz Vural şunları söyledi:

"Trabzonspor şampiyon oldu tabii. Futbolda top yuvarlaklığını göstermezse açık ara şampiyon oldular. Tebrik ediyorum kendilerini. İyi oldu, zamanlı oldu. Trabzonspor'un, Anadolu ve Türk futbolunun ihtiyacı vardı. İnşallah bu Türk futboluna başka bir bakış getirir. Profesyonel futbolda bu işi uzun zaman önce planlayıp o planlarınızı yerine getirebiliyorsanız görüldüğü gibi başarılı olma şansınız diğerlerinden fazla oluyor. Trabzonspor yaptığı doğruların karşılığını aldı. Ahmet Ağaoğlu'na, sevgili Abdullah Avcı'ya, takıma, taraftarlara, oyunculara şampiyonluk 'hayırlı olsun' diyorum."

"İlk defa 3 takımın dışarıda kaldığı bir lig seyrettik"

"Mali konulardaki sıkıntılar takım oluşturmakta zorluk çıkardı. Eski rahatlıkları, denetimsiz bir şekilde para harcamaları engellendi. Dolayısıyla bu kadar borçla bu kadar takım kuruluyor. Anadolu takımları daha araştırıcı. Daha iyi oyuncuları daha ucuza buluyorlar. Trabzonspor gibi doğru şeyler yapıyorlar. Bu, büyük kulüplere 'böyle yaparsanız başarılı olma şansınız artar.' mesajını vermiştir. Onlar da artık eski tas eski hamam olamaz. Bazen dönem dönem böyle oluyor ama ilk defa üç takımın birden dışarıda kaldığı bir lig seyrettik. Daha 8 hafta var ama yapacak bir şey yok, Trabzonspor bizi erken konuşturdu."

Yorumlar (0)