24.08.2021, 08:10

TRABZONSPOR İSTERSE YAPAR!

İki Roma maçı arasında yapılan Sivasspor maçında Trabzonspor beklentinin gerisinde bir futbol sergiledi denilebilir.

Ben bu düşünceye katılmıyorum!

Ligin en iyi defansına sahip olan takımlarından birisi Sivasspor. Alan daraltma konusunda neredeyse kusursuzlar. Buna rağmen Trabzonspor’un hücumlarında çoğu zaman çaresiz kaldılar, acımasızca fauller yaparak rakiplerini yıldırmaya çalıştılar!

Trabzonspor düşmanlığı tescilli olan Bitigen, Sivassporlu futbolculara gereken kartları göstermedi ama Trabzonsporlu futbolcuların hiç birisini ıskalamadı! Elinden gelen her şeyi yaptı ama Trabzonspor’un haklı galibiyetini engelleyemedi!

Karşılaşma hızlı ve tempolu oynandı. İki takımda rakip kaleye zor anlar yaşattı. Sivasspor daha fazla isteyen taraf gözükse de Trabzonspor’u açamadı.

Trabzonspor ligde muhakkak puanlar kaybedecek ama bunu asgari düzeyde yaparsa yolun sonu iyi gözüküyor. Bazı faktörler ortaya çıkıp Trabzonspor’u engellemeye çalışmazsa bu takımın bileği bükülmez.

Trabzonspor’un sol kenar bekte sorunu büyük. İsmail bir türlü tecrübesini ortaya çıkaramıyor ve acemice hatalar yapmaya devam ediyor! Sivasspor’un kazandığı penaltıda kalesinde uzun zamandır kötü işlere imza atan Uğurcan “ahtapot” gibi penaltıyı kurtardı, yetmedi bir daha topu kurtardı ama İsmail, dediğim gibi acemice bir hata yaparak Sivasspor’un tekrardan dirilmesine sebep oldu. Trabzonspor’un İsmail’e çok ihtiyacı var. İsmail performansını iyileştirmeli, yükseltmeli.

Uğurcan, bugün en iyi performansını sergiledi, hatta tekrar buradayım mesajını verdi. Çok iyi refleksler gösterdi, topu eliyle hemen arkadaşlarına kazandırmayı tercih etti ve takımının hızlı hücuma çıkmasında katkı sağladı. Ama yine ayağıyla arkadaşlarına pas vermeye kalkınca iki kere kalesini zora soktu. Zaten attığı pas rakibe gidince dönüşünde Sivasspor penaltıyı kazandı. Uğurcan’ın hata yapma lüksü yok! Takımın en değerli oyuncusu olmasının gereğini yapmak zorundadır.

Bakasetas-Hamsik ikilisi ligin en iyisi. Sanki yıllardır beraber oynamış gibiler. Gervinho artık bende hazırım mesajını verdi. Nwakaeme’ye söylenecek tek söz bulamıyorum. Attığı gol jeneriklikti. Tabii o vuruştan önce Hamsik’in vuruşu gol olmadı ama o da jeneriklikti.

Djaniny ısrarla bu takımdan beni kimse kesemez mesajını vermeye devam ediyor. Bu sezon Trabzonspor’u sırtlayacak isimlerin başında geliyor.

Peres arı gibi hiç durmadan ileri geri çalışıyor. Edgar her gün üstüne koyarak oynuyor ama Hugo eski formundan çok uzak. Hava toplarında rakiplerini açık ara ezerdi ama maalesef şimdilik o günlerinden çok uzakta.

Siopis ilk maçına çıktı ve bu takımda oynarım mesajını verdi. Oyuna girdikten sonra Trabzonspor, Sivasspor ataklarını orta alanda karşıladı ve ani ataklarla son anlarda net pozisyonlar yakaladı.

Abdullah Avcı takımını artık tanıyor ve gerekli hamleleri zamanında yapıyor. Hocanın kenardaki rahat tavırları, takımına olan güveninin belirtisidir.

Perşembe günü Trabzonspor Roma’yı yenip elerse hiç kimse sürpriz olarak yorumlamasın…

TRABZONSPOR İSTERSE YAPAR!

 

 

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu