TRABZONSPOR - KLAS'NODAR

  UEFA ligi C grubunda Trabzonspor'un rakibi Rus ekibi Krasnodar'dı. İki takım için de kritik bir müsabakaydı. Ünal Karaman defans bloğundan iki Hüseyin'i birden çıkartınca Temel fıkrası gibi İranlı olanın çıkarıldığı anlaşılmıyor. 
Kabul etmeliyiz ki Basel maçındaki Süperlig kaygılı rotasyon UEFA liginde Trabzonspor'a iki puana mal olmuştu. Bu maçta ise defansın kimyası tereddütlüydü.
  Krasnodar pas trafiği iyi başladı karşılaşmaya. Trabzonspor'a oranla daha basit ve sistemli oynuyorlardı.
  İkinci yarının başında kalesinde golü görünce vites yükseltmek zorunda kaldı Trabzonspor. Bu da neredeyse dört günde bir maç yapan bordo mavili ekibin 70. dakikadan itibaren etkili olmasına mani oldu.Trabzonspor'un süperligteki hücum verimliliği Krasnodar karşısında daha kısır bir formata büründü. Gerçi Trabzonspor Krasnodar ceza sahasına iyi toplar indirdi ama Sörloth'un dengeli bir şekilde buluşmasını sağlayamadı.
  Olaya iyi tarafından bakmak lazım. Trabzonspor grupta henüz üç maç oynamış durumda. Getafe ile içeride, Basel ve Krasnodar ile deplasmanda oynayacağı maçlardan gerekli puanları alacak güce sahiptir. Şimdi ligte haftasonu oynayacağı Başaksehir maçına odaklanmalı.

Önceki ve Sonraki Yazılar