Trabzonspor nasıl kurtulur?

Trabzonspor’un Katar’a gitmesini kimileri satılacağının işareti olarak nitelendirdi. Trabzonspor’un borcu şu anda bir milyar lira (bir katrilyon) civarında. Dövizin artışı ve banka faizleri ile birlikte borç her geçen gün artıyor.
Altuğ Atalay, Kuzey Ekspres’te birkaç gün önce bu olayı detayıyla yazmıştı.
Trabzonspor’un geliri ile borcunu karşılama imkanı ve ihtimali yok.
Bordo-Mavili kulübün en fazla borcu, Varlık Fonuna devredilen Ziraat Bankasına… Bunun yanısıra bir başka bankaya da hatırı sayılır borç var. Futbolcu alacaklarının toplamı da büyük yekün teşkil ediyor.
Trabzonspor bu gidişle yarın veya öbür gün borç ödeyemez duruma gelecek. Şu anda zaten S.O.S veriyor.
Futbolcular, serbest kalacak vs. Trabzonspor; Orduspor, Antep veya bugün alt liglerde, amatörde mücadele eden kulüpler gibi olacak!
Başkan, borcu ötelemek için takımda para edecek oyuncuları satmanın hesabını yapıyor.
İlk akla gelen isimler de Yusuf ve Abdulkadir!
Ancak, satılması istenilen oyunculardan elde edilecek para ile kulüp ancak kısa bir süreliğine döndürülür durumda.
Başkan Usta da, koltukta kalabilmek için bu hamlenin peşinde!
Birde işin başka bir yönü var. O da, kulübün satılması olayı!
Trabzonspor satılır mı?
Dernek olarak satılamaz! Trabzonspor A.Ş.’nin satılması olabilir. Ancak burada da genel kurul kararı gerekir.
Yani, Trabzonspor’un satış işi yaş!
Peki, Trabzonspor bu kaostan nasıl kurtulur?
Serkan Kılıç’ın söylediği gibi, üzerinde mal varlığı olmayan, emekli, idealist ve işi bilen, yerel yönetimlerden destek alan 3-5 kişi ile Trabzonspor düzlüğü çıkar ve kurtulur!

Gülcemal hafriyat deposu oluyor!

Trabzon Beşirli sahilinde Ganita’ya kadar uzanacak ‘Gülcemal Projesi’nin ilk bölümünde dolgu işlemi aylar öncesinden bitmesine rağmen, Büyükşehir Belediyesi projenin ne ikinci etabını başlatıyor, ne de dolgu alanında işlem yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Gülcemal’in ilk bölümünü hafriyat deposu olarak kullanıyor.

gülcemal-(1).jpg
Büyükşehir Belediyesinin, Gülcemal projesinin ilk bölümünde ne tür bir düzenleme yapacağının henüz belirlenmediğini söyleyen bir belediye yetkilisi, ‘Dolgu işi bitti. Belediye olarak zaten dolgudan para alıyoruz. Başkanımız projenin ikinci etabı için, dolgu başlatabilir ve ihaleyi daha sonra yapabilir. Projenin ilk bölümü bu haliyle hafriyat deposuna döndü’ dedi.

Karşıyaka-Uğurlu yolu kangren oldu!

Karşıyaka-Uğurlu yolunun Sahil - Karşıyaka bağlantısı aylar önce ihale edilmişti. Projede, yolun Tanjant geçişi, köprülü geçiş olarak yapılmış. Köprü ayağının altında işyerleri olan birileri ‘böyle bir proje olmaz’ diye itiraz etmiş ve Karayolları da yapımı başlatmamış.
Yolun bu bölümüne her kim itiraz etmişse, bize göre isabetli bir iş yaptı. Tanjant’tan köprülü kavşakla yolun Orman İdaresi’nin bir bölümünü de alarak yeni sahil yoluna bağlanması, yapımcının dışında hiç kimseye bir yok. Karşıyaka-Uğurlu yolunun, bu bölümünün projesi iptal edilmeli ve yol, Kanuni Bulvarına bağlanmalı ve hizmete açılmalıdır.  Kanuni bulvarı ile Tanjant arasındaki mevcut yolda yapılacak düzenleme ile kangren haline gelmiş olan bu sorun giderilmelidir.

‘Yaygara’ siyasi bir söylem!

Büyükşehir Belediyesinin imardan sorumlu başkan yardımcısı Cengiz Çolak’ın açıklamalarını, Büyükşehir belediyesinden 3 proje başlığı ile duyurmuştuk. Çolak, dün aradı, önce teşekkür ette ardından, ‘Size teknik bilgi verdim. Yaygara kelimesi siyasi bir söylem olur. Yaygara, demedim. Kamuoyunu farklı yönlendirmeye çalışanlar var, dedim. Biz gizli kapaklı bir iş yapmıyoruz. Projeyi herkes görebilir’ dedi.

Botanik Park’taki Kulübeler!

CHP Belediye meclis üyesi Turgay Şahin, Botanik parkında askerler tarafından yaptırılan yapıların onarılmasına karşı çıkmıştı. Şahin, ‘Projede, küçük de olsa sonradan yapılan birkaç yapı, sığınak vs. var. Bu yapıların yıkılması gerektiğini söylemiştim. Yıkılmadı’ dedi.
Büyükşehir Belediyesinin botanik parktaki yapıları neden yıkmadığı ve koruma altına aldığı merak ediliyor. Bu arada Atapark’ta 40-50 yıl önce yapılan kütüphanenin de koruma altında olduğu bildirildi.
 
Aksa 55 gündür maaş ödemiyormuş!

Bir okurumuz; Trabzon ve çevre illerde elektrik dağıtım işini yapan AKSA firmasının saat okuma elemanlarının 55 gündür maaş alamadıklarını, ayrıca AKSA’da bir ilden diğer ile gönderilen elemanlara da harcırah verilmediği iddia ediyor. AKSA yetkilileri, iddialarla ilgili herhalde bir açıklama yapar.

Çimentoyu bırak kömüre bak!

Demokrat Parti Trabzon il sekreteri Ayhan Mazlum, Çimento fabrikasının gecikmeli de olsa Değirmendere’den kaldırılmaya başlandığını belirterek, ‘Şehrin ortasında kalan liman, kömür deposu oldu. Limandaki kömür ve maden tozları çimentodan daha fazla çevreyi kirletiyor’ dedi.
Bu arada Değirmendere vadisindeki kömür depolarında önümüzdeki günlerde geniş çaplı denetleme yapılacağı söyleniyor.

TİSKİ’de muhatap yok mu?

Of Ballıca mahallesinden arayan Ali Hacıömeroğlu, 4 gündür TİSKİ’yi aradığını, ancak muhatap bulamadığını söyledi. Su parası almak için zaman geçirmeyen TİSKİ’nin, su arızasını gidermek için vatandaşın şikayetini dinlemediğini belirten Hacıömeroğlu, ‘4 gündür, 185’i aradım. Trabzon’daki bordo masaya bildirmemiz istendi. Fakat oradaki sekreter bizi yine Of’a yönlendirdi. Ancak bir türlü sonuç alamadık’ dedi.
Trabzon’un büyükşehir olmadan önce bu tür ufak sorunları bir şekilde çözdüklerini belirten Hacıömeroğlu, ‘Şimdi ise muhatap bulamıyoruz’ diye ekledi.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar