Trabzonspor nasıl kurtulur?

Trabzonspor, bir milyar lirayı aşan borcuna rağmen, saha sonuçları iyi gitseydi, takım zirvede olsa idi Muharrem Usta ve yönetimi olağanüstü kongre kararı alır mıydı?
Cevabını biz verelim Usta ve yönetimi devam derdi.
Trabzonspor’da demek ki sorun; kulübün borç batağında olması değil sahada aldığı kötü sonuçlar ve zirve yarışından uzaklaşmasıdır.
Kulübün bugün eski para ile katrilyonu aşan borcuna rağmen; hala birileri başkanlık hayali kuruyorsa, ‘camia birleşsin aday olurum’ diyorsa veya ‘uzlaşma’ nutukları atılıyorsa, borç morç hikaye!
Çünkü başkanlığa ve yönetime gelecek isimler, ceplerinden borcu karşılamayacaklar.
Ofspor Başkanı Olcay Saral, bizim görüşümüzü teyit eden çarpıcı bir tespitte bulunmuş ve ‘Ofspor otobüs almak için 150 bin TL ararken 3 maymunu oynayan Oflular 400 milyonla Trabzonspor'u kurtarmaya geliyormuş! Bayılıyorum bu memleket sevdalılarına!’ demişti.
Saral’ın, bu tespiti yalnız Oflular için değil birkaç istisna dışında Trabzonspor başkan ve yönetimine talip olan herkes için geçerlidir.
***

Faruk Özak, ‘kurtuluş reçetesi birlikte yazacağız’ derken, Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, ‘Trabzonspor’un bir başkan adayına değil. Kulübü birlik ve beraberlik içerisinde bu sıkıntıdan kurtaracak bir konsorsiyuma ihtiyacı var’ diyor.
Bahattin Köroğlu, Trabzonspor’un bugünkü kadar olmasa bile sıkıntılı olduğu bir dönemde, bir kongre öncesi 8 Aralık 2006 da, İlkhaber gazetesine tam sayfa bir ilan vermişti.
Köroğlu, ‘Bu büyük kulübe yönetici olacaksanız; bu, alacağınız en büyük sorumluluk olmalı. Faturasının da ağır olacağını düşünmelisiniz. Ve buna hazır olmalısınız. Eğer ona gönül vermişseniz, ondan almaya değil, ona vermeye gelmelisiniz. Bu, bilginizle, becerinizle, yeteneklerinizle, paranızla olmalı’ demişti.
Köroğlu, dün öğle saatlerinde aradı ve 12 yıl önceki ilanı bir kez daha yayınlamamızı istedi.
Köroğlu’nun Trabzonspor’u yönetmek isteyenlere 12 yıl önce yaptığı çağrı bugün de geçerlidir.
O nedenle, Trabzonspor’un artık reçetelere, konsorsiyumlara değil, TS’den almaya değil vermeye gelenlere ihtiyacı vardır.
Trabzonspor’un kurtuluşu da budur.

Erdoğan hazırlığı!

AK Parti Trabzon teşkilatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a görkemli bir karşılama yapmak için topyekün seferberlik ilan etti. AK Parti’nin 25 Aralık’ta Hayri Gür Spor Salonunda yapılacak il kongresi için hazırlıklara başlayan il teşkilatı, kongrenin kalabalık olması için duyurulara başladı.
Bu arada AKP Başkanı Haydar Revi, yeni yönetiminde yer alacak isimlerin büyük bölümünü belirlerdi. Revi’nin oluşturduğu yönetimde yeni isimlere de yer verdiği bildirildi.

Akşener
il merkezini
açacak!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Mart Cumartesi günü Trabzon’a gelecek. Havalimanında partililer tarafından karşılanacak olan Akşener, daha sonra Atatürk Alanındaki İl ve Ortahisar ilçe binasının açılışını yapacak. Akşener, İl merkezinin balkonundan halka hitap ettikten sonra Uzun Sokak ve Kunduracılar Caddesi’nde bir tur atacak ve vatandaşlarla sohbet edecek.

ABD yolcusu!

AKP Trabzon milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, ABD yolcusu.  Köseoğlu, Nevyork’ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde 12- 23 Mart tarihleri arasında düzenlenecek toplantıya katılacak.“BM’de ki toplantının bu yılkı konusu  ‘Kırsalda kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında sınamalar ve fırsatlar’ olarak belirlenmiş Toplantıda,  ‘Kadınların medya ve bilgi ve iletişim teknolojilerine katılımı ve erişimi; ve bunların kadınların güçlenmesine etkisi ve araç olarak kullanılması’ da gözden geçirilecekmiş. Ayşe Sula hanımın toplantıda bir de konuşma yapacağı söyleniyor.

Cora her yerde!

AK Parti’nin en genç vekillerinden biri olan Salih Cora, Ankara-Trabzon arasında adeta mekik dokuyor. Cora, seçim bölgesi Trabzon’da da ilçe ve köylerde vatandaşla görüşüyor, sorunları yerinde tespit etmeye çalışıyor. AK Parti’nin en sevilen vekillerinden biri olan Salih Cora, ayrıca TBMM’deki komisyonlarda da görev yapıyor.
Salih Cora, önceki akşam, Trabzon’da yaşayan Giresun ve Artvinlilerin ayrı ayrı düzenledikleri etkinliklere katıldı. Cora, ‘Bölgemizin kaderi aynıdır. Giresun'u Trabzon'dan, Trabzon'u Rize'den, Rize'yi Artvin'den ayıramayız. Denizimiz, yaylalarımız ortak. Tarihimiz kültürümüz ortak. Dolayısı ile geleceğimizde ortaktır. Sorunlarımız da çözümü de ortaktır. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum’ dedi.
Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi, gecede Cora’ya Artvinspor’un formasını hediye etti.


*************

Pembe bulutlardan, beyaz bulutlara...
Lacivert sulardan, mavi gökyüzüne...
Tüm muhteşemliğiyle bahar gelsin artık...
Vivaldi’nin keman sesleri, kuşların cıvıltıları ortalığı şenlendirsin artık...
Meltemler estiğinde çiçeklerin büyülü rahiyaları ruhumuzla öpüşsün artık...
Sarı Mimozolar, pembe sakuralar, mor erguvan ve sümbüller salkım saçak açsın artık...
Badem ve erik ağaçları beyaz gelinliklerini kuşansın artık...
Bizi olduğumuz gibi kucaklayan doğanın bir parçası olup onunla bütünleşelim artık.
(İlham Süheyl)

*************

‘Trabzonspor başkanlığına gerçek bir komünist aday olursa bir tek oyum var ona vereceğim. Ben komünist başkan istiyorum.’
(Harun Çelik)

***********

CHP’de 5 seçimdir ön seçimsiz milletvekili olan var. Tüzüğün mevcut haliyle buna 2 dönem daha eklendi. Önerge hazırladık. Divan sümenaltı yaptı, yok etti. Gittik bulduk. Görüşmeye almadı. Üzüldük bu hale. CHP’yi AKP’ye benzetmeye kimsenin hakkı yok!
(Hurşit Güneş)

**************
İktidar olma amacın yok. Muhalefet olma amacın da yok. Koalisyon da kurmak istemedin. Durup dururken başkanlık konusunu ortaya atmanın ve kayıtsız şartsız AKP’yi desteklemenin gerekçesi neydi? Üstelik bir adayın da yok.
Beka sorunu var(!). Beka sorunu vardıysa bu sorunu kendi kadrolarınla çözmeyi değil de beka sorununu yaratanlara yamanmanın mantığının Türk Milliyetçiliğine ihanet etmekten başka açıklaması olabilir mi? Damarlarımızdaki kanımıza kadar satıldık.
(Temel Kahveci)

Önceki ve Sonraki Yazılar