Trabzonspor o binayı aldı!

 
Trabzonspor asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu’nu hemen herkes kulüpçü, kulübün menfaatlerini her şeyden üstün tutan bir isim olarak tanır. Hacısalihoğlu için; kibirli, kendi bildiğini okur, burnundan kıl aldırmaz, eleştirilere tahammül edemez diyenler bile, kulüpçülüğü ve kulübün menfaatlerini her zaman takdir eder. Hacısalihoğlu’nu da Hacısalihoğlu yapan kulüpçülüğüdür.
trabzohspor.jpeg
Gazetemiz sahibi ve yazarımız Hasan Kurt, uzun bir aradan sonra önceki gün işadamı Serkan Kılıç ile birlikte Trabzonspor’un bayramlaşma törenine katıldı.  
TS’nin bayramlaşma töreni, TS tesislerinin bitişiğindeki Gençlik ve Spor Genel müdürlüğünün, gençlik geliştirme ve kamp eğitim tesislerinde yapıldı. 
Ana giriş kapısının eşiğinde asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve birkaç yönetici…
Salonun içi tıka basa dolu…
Trabzonspor’un kamp eğitim tesisinin bitişiğindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün idari binasını devir aldığını Celil Hekimoğlu’ndan duymuştuk.
Kurt, Hacısalihoğlu’na, ‘Tebrik ederim, iyi iş yaptınız’ dedi.
Hacısalihoğlu, ‘Tesislerdeki ana binaya sığmıyorduk. Orayı yeniden düzenleyeceğiz. Gençlik ve Spor il müdürlüğü Akyazı’ya gitti. Bizde bu binayı devir aldık. Bu bina Trabzonspor’un idari binası olacak. Tesislerimiz tamamen teknik kadroya tahsis edilecek’ dedi.
Kurt, Hacısalihoğlu’na, ‘Bayramlaşma töreninin yapıldığı kamp eğitim tesislerine neden talip olmadınız?’ diye sordu.
Hacısalihoğlu, ‘Sıra bu binada. İnşallah bu binayı da alacağız’ dedi.
Trabzonspor yönetimi, Gençlik ve spor il müdürlüğü idari binasını almakla iyi iş yaptığını söyleyebiliriz’ cevabı verdi. 
 
Usta’nın resti görülmeliydi!
ustanin-resti.jpg
Trabzonspor’un önceki başkanı Muharrem Usta, yeni yönetimi kutladıktan sonra, ‘Burak, Kuçka ve Soso için size 13 milyon Euro verebilirim. Bu oyuncuları 18 milyon Euro’ya satarsam, 5 milyon Euroyu da alacağımdan düşersiniz’ mealinden bir ifade kullanmıştı.
Yeni yönetim, Usta’nın bu teklifine olumlu yaklaşmamıştı. Yönetim, tahminim o ki, ‘Usta bu oyuncuları 18 milyon euroya satacağına göre bizde daha yüksek paraya satabiliriz ve paranın tamamı da kasaya girer’ diye düşünmüştü. Bu düşünce Usta’ya karşı bir algıdan kaynaklanıyor olabilirdi... Ki öyle idi.
Bugün gelinen ortamda bu üç oyuncu değil 13 milyona yarı fiyatına bile satılamıyor! Yani Trabzonspor dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da oldu veya olacak!
Yönetim, Usta’nın bu söyleminden sonra, ‘Sayın Usta bu söyleminizi kayıt altına alalım, resmileştirelim’ demeliydi, demedi. Ve bize göre yanlış yaptı…
Trabzonspor kadrosundaki bu üç oyuncudan biri olan Burak Yılmaz, bordo-mavili kulüpte kalması halinde en problemli ve takımın ahengini bozacak oyuncu olacaktır. Bunu 2010-11 ve geçtiğimiz sezon gördük. Bir oyuncu, kendini takımın üzerinde görüyorsa, teknik heyeti ve futbolcuları kontrol altına alabiliyorsa o takımdan başarı beklemek mümkün değildir. Trabzonspor yönetimi ne yapıp ne edip Burak’ı göndermelidir.
Bu arada çokları Özkan Sümer ile Süleyman Hurma’nın aldıkları parayı gündeme getirmiş ve Hurma’yı yerden yere vurmuştu.
Yerden yere vurulan Süleyman Hurma, Okay diye bir oyuncuyu Kayseri’den neredeyse bedavaya Trabzonspor’u getirdi ve bu oyuncu bugün Trabzonspor’a tam 6 milyon Euro kazandırdı. Mevcut yönetimi az da olsa rahatlattı!
Siz, Özkan Sümer’in 50 yıl içerisinde Trabzonspor’a değil 6 milyon Euro bir milyon Euro kazandırdığını duydunuz mu? Duyamazsınız!
Öte yandan Özkan Sümer abimiz, Trabzonspor alt yapısını yeniden dizayn ediyormuş. Edebilir. Bizim itiraz ettiğimiz ve eleştirdiğimiz olay, beden eğitimi öğretmenleri ile altyapıdan futbolcu değil ancak atlet yetişeceğidir. 
 
Her şeye ‘evet’ diyen doktor!
her-seye.jpeg
Trabzonspor eski asbaşkanı Dr. Ahmet Çubukçu’nun hekimliğine sözümüz yok, olamazda. Dr.Çubukcu, sosyal yönü üst düzeyde herkes ile diyalog kuran, defterinde ‘hayır’ yazmayan iyi bir hekim. Ancak, Dr. Ahmet Çubukçu için iyi bir spor kulübü yöneticisi demek için bin şahit lazım. Trabzonspor gibi bir kulüp, nasıl olur da tam 62 kişiye prim verir. Trabzonspor bir maçı kazanacak tam 62 kişi pirim alacak. Trabzonspor’daki bu uygulama herhalde Guinness  rekorlar kitabına girer. Ve daha bir yığın uygulama. Trabzonspor’da yapılan aşırı harcamalarda ve kulüpteki laçkalıkta kimse kusura bakmasın Muharrem Usta kadar Ahmet Çubukçu kardeşimizin de suçu vardır. Diyeceksiniz ki, ‘Ahmet ne yapsın. Ahmet, Muharrem Usta’nın hastanesinin başhekimi. Patron ne diyorsa onu yapıyor’.
Ahmet Çubukçu, hastanede patronun dediğini yapabilir ama Trabzonspor’da inisiyatif kullanacaktı. Maalesef kullanmadı. İşi oluruna bıraktı. Bol kepçeden dağıttı. Dağıtanları da seyretti. O nedenle, Trabzonspor kulübündeki laçkalıkta Ahmet Çubukçu’nun da payı vardır.
 
Ulusoy’a sevgi seli!
ulusoy.jpg
Trabzon’un yetiştirdiği değerlerden biri olan, Trabzonspor kurucularından ve ilk başkanı merhum Ali Osman Ulusoy’un oğlu, işadamı Kemal Ulusoy uzun bir aradan sonra memleketine döndü.  Trabzon’da geniş bir çevresi olan Kemal Ulusoy, her gittiği mekanda büyük ilgi görüyor. Afrika’dan Asya’ya Amerika kıtasından Avusturalya’ya güney ve kuzey, kutup bölgelerine kadar hemen her yerleşim birimini gezen Kemal Ulusoy, dünyada en fazla ülke gezen isimlerinden biri olarak tanınıyor. Kemal Ulusoy’un 200’e yakın ülkeye gittiği biliniyor. Trabzon’da da en fazla tanınan isimlerin başında yer alan Kemal Ulusoy, alçakgönüllülüğü ile hemen herkesin sevgisini kazandı. Kemal Ulusoy, geçtiğimiz günlerde Trabzon’un tanınmış simalarından TS Denetleme kurulu başkanı Mahmut Ören, işadamı ve TS eski yöneticisi Rasim Yılmaz, TGC eski başkanlarından Osman Çavuşoğlu, İYİ Parti yöneticisi Hasan Basri Halisçelik ve Trabzon spor camiasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan teknik direktör Suat Tekelioğlu ile objektiflere unutulmayacak bir görüntü verdirdi.   
 
Hıdırnebi’de horon!
 
İYİ Parti milletvekili adayı Osman Akbulut, Akçaabatlıdır. Akbulut’un köyü Hıdırnebi yakınlarındadır. Akçaabat’ın en sevilen isimleri arasında yer alan Osman Akbulut, dün Hıdırnebi’de düzenlenen etkinlikte uzun süre horon oynadı. Osman Akbulut’a seçim çalışmalarında İYİ Parti milletvekili aday adaylarından Sinan Değer de büyük destek veriyor. Sinan Değer, ‘Akçaabat, Osman Akbulut, diyor. Bunu her gittiğim yerde gözlemliyorum. Hedefimiz Akçaabat’ta AK Parti’den daha fazla oy almaktır’ dedi.
 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar