TRABZONSPOR’DA SON DURUM!

Usta nereye koşuyor!

Trabzonspor’da işler iyi gitmiyor. İyi gitmemesinin en net göstergesi Başkan Usta’nın uzun bir aradan sonra Trabzon’da basın toplantısı düzenlemesi ve bugüne kadar ki söylemlerinden çark etmesi. Bugüne kadar 50. Yılda şampiyonluğu dilinden düşürmeyen Başkan Usta, bu iddiasını rafa kaldırdı ve ‘Başarı sadece şampiyonluk değildir’ demeye başladı. Usta, Trabzonspor’un ekonomik darboğazda olduğunu belirtti, kulübün ekonomisinin düzeltilmesi gerektiğini öne sürdü ve  ‘mucize ortaya çıkarmak hiçbirimizin haddine değil’ dedi.

usta-006.jpg

Başkanlığı döneminde Trabzonspor’a 3 kupa kazandıran Sadri Şener, 170 milyon borçla ayrıldı. Şener’in yerine gelen Hacıosmanoğlu, Şener’in bıraktığı kadrodan birkaç futbolcu sattı, 30-40 milyon lira gelir elde etti. Başkanlığı bıraktığında Trabzonspor’un borcu 500 milyon sınırına dayandı. Usta ise bir buçuk yılda borcu ikiye katladı.

Trabzonspor’un kasası bugün artık tam takır. Bankalara ve onca futbolcuya milyonlarca lira borcu var. Bunun yanısıra taraftar, Usta’ya ve teknik direktöre güvenmiyor.  Usta da bunu görüyor ve bize göre uzatmaları oynuyor.

Usta’nın hedefi bize göre, Trabzonspor’a borç olarak verdiği 50-60 milyon lirayı kurtarmak. Usta, bu parayı kurtardığında ‘bana eyvallah’ diyecek. Çünkü siyaset Rizespor maçından sonra Usta’ya desteğini çekti!

Usta’nın en sadık adamları!

çubukcu.jpg

Trabzonspor yönetim kurulunda başkan Usta’nın bir dediğini iki etmeyen iki isim var. Biri Usta’nın hastanesinin başhekimi Ahmet Çubukçu diğeri hastanenin kurum doktoru Ali Rıza Egemen. İstanbul kanadında da Gençağa Meriç ve Coşkun Bülbül geliyor. Trabzonspor’daki geri kalan tüm yöneticilerin görevi sayıyı doldurmak! Ne etkileri ne de yetkileri var!

Trabzonspor’da iflas tehlikesi!

Borcu bir milyar liraya (eski para ile bir katrilyon) dayanan Trabzonspor’un iflas tehlikesi ile karşı karşıya olduğu söyleniyor. Başkan Usta, Trabzonspor’un yıllık geliri kadar neredeyse faiz ve kur farkından doğan meblağı ödediğini belirtiyor. Bu rakamın da 100 ila 120 milyon lira olduğunu kaydediyor. Bu köşeye katkı veren Hasan Kurt, iki yıl önce ‘Trabzonspor bu gidişle ya Denizbank’ın patronunun olur ya da Akçaabat Sebat gibi dibe vurur ve kepenk kapatır’ diye yazmıştı. Bugün Trabzonspor’un sahibi Denizbank değil de varlık fonundaki Ziraat Bankası olacak gibi!

i̇flas.jpg

Trabzonspor’da

İzmir cuntası!

Trabzonspor’da etkin olan grubun İzmir ve Egelilerin olduğu ileri sürülüyor. Teknik direktör Ersun Yanal, kaleci Onur ve Trabzonspor’un transferlerinde etkili olan menajerlerin Egeli olması, bu görüşü doğrular nitelikte. Bu arada Trabzonspor’un transferlerinde etkili olan bir menajerin doktor eşi Başkan'ın hastanesinde çalışıyor. Başkan'ın bu menajerle sık sık görüştüğü söyleniyor. Öte yandan kaleci Onur’un Trabzonspor’dan 12 milyon lira civarında alacağı olduğu bildirildi. Onur’un neden hazırlık maçlarında oynamadığı merak ediliyor.

Hala kulüp bulmadın mı?

ro.jpg

Trabzonspor kampını takip eden gazetecilerinden biri teknik direktör Ersun Yanal’ın hemen her sabah gecen sezon devre arasında Akhisar’dan transfer edilen Rodallage’ye ‘Hala kulüp bulmadın mı’ dediğini söyledi. Ersun Yanal’ın bazı oyunculara da ‘Menajerini neden değiştirmiyorsun’ dediği iddia ediliyor.

Günde 10 haciz geliyor!

Trabzonspor Kulübüne hemen her gün onlarca haciz kağıdı geldiği söyleniyor. Trabzonspor’un yeni avukatlarının gece geç saatlere kadar haciz ve mahkeme davetlerini inceledikleri bildirildi. Bu arada Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu’nun haftalar sonra önceki akşam ilk kez kulübe gittiği öğrenildi. Trabzonspor Kulübüne gelen hacizlerin büyük çoğunluğunu futbolcu ve menajer alacaklarının oluşturduğu belirtildi.

Akyazı Stadı hala Gençlik Spor’un!

akyazi.jpg

Trabzonspor, kiralama bedeli ve giderlerinin yüksek olması nedeniyle henüz Akyazı Stadını ve Şenol Güneş Spor kompleksini Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden devralmadı. Akyazı Stadı ve spor kompleksinin aylık giderinin bir milyon lira civarında olduğunu söyleyen bir yetkili, Trabzonspor’un, stadı maç başı kiralamayı düşündüğünü söyledi. Trabzonspor’un Akyazı stadında kullanılan elektrik ve su parasını ödeyemediği bildirildi. Bu arada Başkan Usta’nın Süper Lig başlamadan önce Akyazı Stadı ve Şenol Güneş Kompleksinin devir alınması veya kiralanması konusunu karara bağlayacağı öğrenildi.

Akyazı su alıyor!

Akyazı Stadının soyunma odalarını belirli aralıklarla su bastığı öğrenildi. Soyunma odalarının zeminden daha alçağa yapıldığı bu nedenle alttan deniz suyu aldığı bildirildi. Soyunma odalarını sudan kurtarmak için bir üst kata alınması gündeme geldi.

Avni Aker ve Yavuz Selim’e Proje hazırlanıyor!

Akyazı dolgu alanı, spor kompleksi ve stada karşılık; Avni Aker, Yavuz Selim Sahası, terminal ve Akçaabat sahasını alan TOKİ; Avni Aker, Yavuz Selim Sahası ve 19 Mayıs Spor Salonunun bulunduğu bölge için proje hazırlıyor. TOKİ’nin hazırladığı projede bölgede geniş bir meydan ile çok sayıda işyeri yapılacağı söyleniyor. Proje kapsamında bölgede amatörler için bir de saha yapılacağı bildirildi.

a-aker.jpg

------------------

Divan Kurulu

ne iş yapar?

Trabzonspor’un zor bir süreçten geçtiği bugünlerde, Divan Kurulu’nun olumlu ya da olumsuz tepki vermemesi Divan Kurulu’nun tartışılmasına neden oldu. Trabzonspor’da yöneticilik yapanlarla, 25 yılını dolduran üyelerin oluşturduğu Divan Kurulu’nun yönetiminin bordo-mavili kulüpte olup bitenlere seyirci kalmasının doğru olmadığını belirten eski bir asbaşkan, ‘Divan yönetimi, hiç değilse olup bitenler karşısında görüş bildirsin, deklarasyon yayınlasın’ dedi.

---------------------

Faruk Özak hala

akıl veriyor!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın seçilmesi için büyük gayret sarf eden eski başkanlardan Faruk Özak’ın, Usta’yı eleştirmesi ve söylemde akıl vermesi tepkilere neden oldu. Özak gibi eski başkan ve teknik direktörlerden Özkan Sümer’in de bugünkü tablonun meydana gelmesinde etkili olduğunu söyleyen eski bir yönetici, ‘Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta’nın başkan olmasına katkı sağlayanlar bugün akıl vermesinler, ellerini taşın altına koysunlar’ dedi.

--------------------

Hekimoğlu ne

düşünüyor?

Trabzonspor başkanlığını siyasetin ve belirli grupların baskısına rağmen 12 oyla Muharrem Usta’ya kaptıran Celil Hekimoğlu, ‘Olan biteni herkes görüyor. Ben ne söyleyeyim. Trabzonspor borçlanmadan, borç ödeyerek, kaynak yaratarak mücadele etmeli ve zirveye de oynamalı. Trabzonspor’da son 4-5 yılda inanılmaz yanlışlar yapıldı ve hala yapılıyor’ dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar