TRABZONSPORLU ESKİ YÖNETİCİDEN ŞOK AÇIKLAMALAR

TRABZONSPORLU ESKİ YÖNETİCİDEN ŞOK AÇIKLAMALAR

Trabzonspor Eski genel sekreteri Yusuf Ziya Yılmaz, geçmiş yıllardan da görüleceği üzere Trabzonspor’un  un zor günleri aşabilecek kudret ve kabiliyeti her zaman mevcut olduğunu söyledi.

 

 

160799.jpg‘TARTIŞMALAR ZARAR VERİYOR’

Yılmaz, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: ‘’Son günlerde Trabzonspor ve yönetimi, aldıkları, almadıkları ya da almak zorunda oldukları kararlar, kamuoyunda, sosyal platformlarda gereğinden fazla tartışılmaktadır. Bu tartışmalar hem yönetime hem camiaya dolayısıyla da Trabzonspor a ciddi zararlar vermektedir. Sön günlerde Trabzonspor ve yönetimi, aldıkları, almadıkları ya da almak zorunda oldukları kararlar, kamuoyunda, sosyal platformlarda gereğinden fazla tartışılmaktadır. Bu tartışmalar hem yönetime hem camiaya dolayısıyla da Trabzonspor a ciddi zararlar vermektedir. Çok zor şartlar altında görev alarak büyük bir sorumluluk örneği ortaya koyan sayın başkan Ağaoğlu ve yönetimi önemli kararlar alarak kötü gidişatı beklenen süreden önce doğru yöne çevirmiştir. Haklı olarak kamuoyunda hak ettikleri övgüye layık olmuşlardır. Bu süre içerisinde camiada gelenek haline gelen ”Her şartta eleştiri “ alışkanlığından muaf tutulmuşlardır. Bu huzurlu ortam doğal olarak başarıyı getirmiştir. ‘’

‘TRANSFER ZOR İŞTİR’

Yusuf Ziya Yılmaz, ‘’Ancak özlenen şampiyonluk sahanın dışındaki etkilerle kaybedilmiştir. 1995-96,2004-2005,2010-2011 sezonlarının sonundaki yeniden yaşanmıştır. Sonrasında kadro istikrarının korunması konusundaki tecrübe işe yaramamış, küçük dokunuşlar ve takviyeler yerine , yeni bir kadro kurma yanlışına düşülmüştür. Bu doğrultudaki uygulamalar, alınan veya alınmayan kararlar elde edilen kazanımların büyük kısmının geri verilmesine sebep olmuştur. Olumsuzlukların ortaya çıkardığı telaş ile yapılan transferler yanlışlara yanlış ilave etmiştir. Bilindiği gibi transfer bir kulübün önemli faaliyetlerinden biri olmakla birlikte oldukça zor bir iştir. Doğrudan başarıyı, başarısızlığı hatta kulübün geleceğini ilgilendirir. Bu noktada “ yanlış yaparak doğru sonuç almak” hayalcilikten öte birşey değildir. Çok eleştiri yapmak, yıpratmak sorunların çözümüne katkı yapmamakla birlikte Başkan ve yönetimin Trabzonspor un geleceğine ait doğru kararları almalarının önünde bir engel değildir’’değerlendirmesinde bulundu.

KONGRE ÖNCEDEN İLAN EDİLMELİ

‘’Sporun dışındaki konularla ilişkilendirilerek camianın daha fazla tartışma ortamına çekilmemesi gerekir. ‘’ diyen Yılmaz, ‘’Siyasetle ilişkilendirmek hem Trabzonspor a hem de siyasete zarar verir. Siyasi makam sahiplerinin Trabzonsporlulukları sorgulanmamalı , hassasiyetleri eleştiri konusu yapılmamalıdır. Ancak bu süreci doğru yönetmek, yanlış anlaşılmalara engel olmak ta bir yönetim becerisi aynı zamanda sorumluluğudur. Bir başka tartışma seçimli kongre konusudur. Bunun için bir yıla yakın süre vardır. Erken kongre yapmak veya zamanını beklemek bir yönetim kararıdır ve buna saygılı olmalıyız. Ancak erken kongre söz konusu olursa önceden ilan edilmeli camiaya hazırlanması İçin süre bırakılmalıdır. İçinde bulunduğumuz durum itibariyle diğer bir zor karar teknik direktör konusunda verilecek bir kararın verilecek olmasıdır. Bu hassas dönemde verilecek her karar tartışılacaktır. Sonuçta karar alma mercii yönetim olduğuna göre fikirlerimizi “tavsiye “ sınırında bırakmalıyız.’’ Şeklinde konuştu.

Yılmaz, ‘’ Yönetim teknik direktör ile yapılacak kontratın süresini kendi görev süresi ile sınırlı tutmalıdır. Görev yaptığı süre içerisinde yönetime, teknik kadroya, özellikle futbolculara destek olma konusunda bilinçli olmaya, doğru ve pozitif duruş sergilemeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Aksi halde hiç beklediğimiz, hak etmediğimiz sonuçlarla karşılaşmamız söz konusu olabilir. Geçmiş yıllardan da görüleceği üzere Trabzonspor un zor günleri aşabilecek kudret ve kabiliyeti her zaman mevcuttur’’ ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.