Trabzonsporlular kenetlendi

  Trabzonspor camiası TFF – MHK – İstanbul medyasının tetikçileri ve uzantılarının saldırılarına karşı birlik oldu. Dün Trabzon’da yayın yapan başta Kuzey Ekspress olmak üzere Taka, Sonnokta ve Günebakış gazeteleri ile haber61.net, 61saat.com, haberts.com, ts61.net, trabzonhaber24, haberimhamsi.com, gazete61.net internet siteleri “Kenetlen Trabzonspor”başlığıyla ortak bir metinle okuyucularının karşısına çıktı.thumb.20191213094026.jpg Bu birliktelik Trabzonspor’un tarihinde yerini alacak, önemi ilerleyen günlerde daha da iyi anlaşılacaktır. 7 düvele karşı mücadele eden, zirve yarışında her zaman pek çok cephede savaşmak zorunda kalan Trabzonspor camiasının bu birlikteliği koruması ve kollaması gerektiğine inanıyoruz.
 
Birlik olamayanlar ne olacak?
  Trabzon’daki tüm medya mensupları Trabzonspor’un hakkı ve hukuku için birlik olup, “Kenetlenme” çağrısı yaparken, Karadeniz gazetesi bu birlikteliğin dışında kalmayı seçti. “Biz” diyerek ortak bildiriyi sayfalarına taşıyan onlarca gazete ve internet sitesine rağmen Karadeniz Gazetesi “Ben” diyerek yine her zamanki gibi bencil tavrını sürdürdü, bu birlikteliğin ve bütünleşmenin dışında kaldı. Tarihin bunu da yazacağını biliyoruz. Bu bencil tavır, ilerleyen yıllarda herkes tarafından hatırlanacak ve bugün olduğu gibi yarın da ayıplanacaktır.

 Taraf olmayan bertaraf oluyor
  Karadeniz Gazetesi, uzun yıllardır Trabzonspor’un yanında taraf olmak yerine, kendini bertaraf etmeyi tercih etmişti. Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu son yılların en iyi yönetim anlayışını sergilese bile, Karadeniz Gazetesi bir şekilde bu iyiye gidişi beğenmediğini okuyucularına hissettiriyordu. Dün yayınlanan “Kenetlenme” bildirisiyle Trabzonspor camiasından birlik olmama yönünde gösterdikleri tavır daha da netleşti. Karadeniz Gazetesi artık taraf olmayacağını, bencil ve şahsi hesaplarıyla bertaraf olacağını herkese duyurdu. Hayırlısı olsun.
 
Mehmet Ali Yılmaz aday olsaydı
   Dikkat çeken bir diğer konu da Karadeniz Gazetesi’nin bildiriyi yayınlamak yerine “Mehmet Ali Yılmaz olsaydı bunlar olmazdı” minvalinde bir hayal ürünü haber – yorumu gazetesine taşıması oldu. Eğer Mehmet Ali Yılmaz olsaydı, bunlar olmayacaktı. O zaman MAY Trabzonspor’un genel kurullarında delegenin huzuruna çıkıp aday olsaydı. 11 kongre geçti, Mehmet Ali Yılmaz ortalıkta gözükmedi. Eğer ki sorunları çözebilecek kudreti vardı, o zaman seçime girip görev isteseydi. Neden istemedi? Ben varsam kurtarıcıyım, yoksam ne haliniz varsa görün! Neyse, bilen ve gören herkes gerçeğin farkında. Trabzonspor camiası her şeye rağmen kenetlendi, bu birlikteliğin dışında kalmayı seçenlere selam olsun!


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.