Trabzonspor’un iftarı!

Trabzonspor yönetim kurulu, eski yöneticilere ve kurul üyelerine 20 Haziran Salı akşamı Zorlu Grand Otel’de iftar yemeği veriyor. Trabzonspor yönetim Kurulunun vereceği iftara bir aksilik çıkmazsa Başkan Muharrem Usta’da katılacak. Muharrem Usta, geçen yıl teknede iftar vermişti. Geçen yıl verilen iftara yaklaşık 500 kişi katılmış, tekne yat limanından ayrıldıktan bir süre sonra geri dönmüştü. Trabzonspor Yönetiminin 20 Haziran’da vereceği iftara katılımın az olacağı söyleniyor. Mevcut yöneticilerin bir kısmının yanısıra eski yöneticilerin önemli bir bölümünün iftar yemeğine katılmayacağı öğrenildi.

trabzohnspor-iftari.jpg

Trabzon’dan ayrılalım baskısı!

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal’ın yeni eşi, Avrasya Üniversitesi okutmanı İren Ağan’ın Trabzon’u beğenmediği ve ayrılmak istediği bildirildi. Ağan, yakın arkadaşlarına Trabzon’dan sıkıldığını İstanbul veya İzmir’de yaşamak istediğini söylemiş. Ağan’ın, Ersun Yanal’a da benzer isteklerde bulunduğu, Yanal’ın, ‘Acele etme yakında gideceğiz’ dediği ileri sürülüyor.

trabzondan-aylrilalim.jpg

Bakü’ye bir iki!

Ordu- Giresun Havalimanı’nı işler hale getirmek için Trabzon Havalimanı’ndan yapılan bazı dış ve iç hat uçuşları iptal edilmişti. Mesela Trabzon’dan Kıbrıs’a Lefkoşa’ya yapılan uçuşlar Ordu-Giresun havalimanına kaydırılmıştı.

Trabzon’dan birkaç yıl öncesine kadar Rusya Federasyonu ve Kafkasya ülkelerine uçuk seferleri yapılırdı. Kıyı-Tur genel müdürü Hasan Tahsin Coşkun aradı ve ‘Onur air, Trabzon-Bakü uçak seferi başlattı. Cuma günü gece saat 01.00’de Trabzon’dan Bakü’ye uçak kaldırıyoruz. Bakü seferleri karşılıklı olacak’ dedi. Hasan Tahsin, ‘Anadolu’nun muhtelif kentlerinden ve bölgelerinden, Azerbaycan’a gidecek olanlar İstanbul ve Ankara’ya gidip, oralardan uçuyorlardı. Artık, Trabzon’dan da Bakü’ye açabilecekler’ dedi.

baküye-bir-iki.jpg

HES’ler fındığa zarar veriyormuş!

CHP Giresun milletvekili Bülent Bektaşoğlu, HES’lerin başta fındık olmak üzere tarım ürünlerine zarar verdiğini söylemiş. CHP’li vekil HES’lerin fındık bahçelerine ne tür zarar verdiği konusunda açıklama yapmamış. HES’ler dereleri kurutuyor, çevreye belirli bölgelerde zarar veriyor. Ancak fındık bahçelerine veya ormanlara zarar vermesi biraz abartılı söylem oluyor.

Uzungöl’de trafik sorunu!

Türkiye’nin en gözde turizm beldelerinden biri olan Uzungöl’de trafik sorunu had safhaya ulaşmış. Uzungöl merkezde yeterli otoparkın olmaması nedeniyle özellikle hafta sonları bölgede tam bir keşmekeşlik yaşanıyor. Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Uzungöl’deki trafik sorununu çözmek için çalıştıklarını belirterek, ‘Bölgede tünel otopark yapmayı düşündük ancak maliyeti yüksek olduğu için bundan vazgeçtik’ dedi.

uzungöl-(2).jpg

Başkan Tok, trafik sorununun çözümü için Jandarmadan destek aldıklarını belirterek, ‘Bölgede gece gündüz iki tim görev yapacak’ dedi.

Koza Altın çiftliğe dönmüş!

Gümüşhane’deki Koza Altın madeninde işe alımlarla ilgili tüm kararları AKP’li siyasetçiler veriyormuş. FETÖ/ PDY’nin en önemli finans kaynaklarından biri olan ve hükümet tarafından el konulan Gümüşhane’deki Koza Altın bir süredir çalıştırılmıyordu. Geçtiğimiz günlerde yeniden faaliyete geçen Koza Altın’a alınan personeli AKP’li siyasetçiler belirliyormuş. G.Bakış gazetesindeki habere göre Koza Altın’a alınan personel işi bilmiyormuş ve kurumu zarara uğratıyormuş. Koza Altın, dün Akın İpek’in çiftliğiydi bugünde AKP’nin çitliği oldu!

Çilek festivaline gidecekler!

çilek.jpg

TS eski yöneticilerinden Mahmut Aksu, Dr. Kibar Güven ve emekli bankacı Altan Şentürk önümüzdeki günlerde Belçika’ya gidecekler. Belçika’ya davetli gideceklerini söyleyen Mahmut Aksu, ‘Dünyanın hemen her ülkesinde arkadaşımız, dostumuz var. Festivallere, etkinliklere davet ediyorlar. Bizde gidiyoruz. Belçika’da çilek festivali var. Festivale davetliyiz’ dedi.

*******************

Ne acı! Yusuf Yazıcı'yı yetiştiren değerine "hain", "içimizdeki İrlandalı" diyorsan düşmanlarımız amacına ulaşmış demektir. Bu iş bitmiştir Trabzonum!  (Cevat Kol)

***

Kalbi durmuş bir yakın akrabama anjiyo yapma riskini göze alıp başarıyla uygulayan ve bir ana damarı açarak hastayı hayata bağlayan, KTÜ Farabi Hastanesi değerli kardiyologlarından sevgili Prof. Dr. Mustafa Gökçe'ye ve ekibine binlerce teşekkürler. (Prof.Dr. Burhan Sadıklar)

 

***

AT ve EŞEK  birleşince KATIR doğar!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aşağıdaki Tweeti attı:

Çağdaş Türk şiirinin ustası, vatan aşığı ozanımız Nazım Hikmet'i ölümünün 54. yılında sevgi ve saygıyla anıyorum.

Ben de bağlantılı olarak aşağıdaki Tweetleri attım.

Ölüm tarihinde kutladığınız başka Türk şairi var mı? Nazım Hikmet; Atatürk ve İsmet İnönü’nün, CHP'nin değil Türk Komünistlerinin kahramanıydı.

Bugünkü CHP, Atatürk ve İnönü geleneği ile Türkiye Komünist geleneğinin evliliğidir. Bu nedenle de "katır"dır, yani "zürriyetsiz"dir.

Atla eşeğin birleşmesinden doğan "katır" üreyemez. Nazım Hikmet’i, Mahir Çayan’ı, Deniz Gezmiş’i bayrak yapan bir hareket asla iktidar olamaz.

Nazım Hikmet’i şair olarak sevmekle bir siyasi partinin bayrağı gibi kullanmak farklı şeylerdir. Nazım Hikmet Sovyetlere sadık bir komünistti.

Stalin dönemi SSCB ideolojisi ile bugün CHP’nin ideolojisi arasında bir bağlantı var mı? Var ise açıklar mısınız? Niye siyaset yapıyorsunuz?  (Merhum Bülent Ecevit’in danışmanlarından Prof. Dr. Yahya Sezai Tezel)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar