Trabzonspor’un ruhuna Fatiha!

Başlık çoklarınıza göre belki ağır olmuştur... Ki, bize göre de ağır. Ama böyle başlık atmaya mecburuz!

Neden mi?

Trabzonspor’un son dönemlerdeki transferlerinin tamamının olmasa bile büyük çoğunluğunun bir ekip tarafından yapıldığı iddiası!

Kulislerde dillendirilen bu ekipte kimler var?

Burada direk şu var, bu var, deme şansımız yok.

Ancak, dünden bugüne yaşanan transfer olaylarını mercek altına aldığımızda üç aşağı beş yukarı kimin kimlerin olduğu ortaya çıkıyor.

Trabzonspor’u yakından takip eden Kuzey Ekspres spor servisi ve eski yöneticilerin bazılarından edindiğimiz bilgilere göre, ekipte bir spor gazetesinin üst düzey yöneticileri, siyasete yakın bir isim, teknik direktör Yanal ve Yanal’a yakın Menajerler…

Bir de Başkan Muharrem Usta’nın Menajerleri varmış... Usta’nın menajer ekibi Olcay Şahan’ın transferinde etkin rol oynayan ekipmiş. Usta’nın menajer ekibi Cacares transferinde de vardı. Cacares sakat çıkınca bu transfer yatmış.

Trabzonspor’da; İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta döneminde yapılan transferlerin hemen hemen tamamında bu gruplar, ekipler etkili olmuş.

Bugün de transferde bu ekiplerin yarışı varmış…

Usta ve Yanal’a yakın ekiplerin gayreti.

Olay gerçekten bu şekilde ise, Trabzonspor’un ruhuna Fatiha okuyabiliriz!

trabzonspor-ruhuna-(1).jpg

Başkan Usta operasyon yapar mı yapamaz mı?

Kuzey Ekspres yayın yönetmeni Altuğ Atalay, Başkan Muharrem Usta’nın kulüp personeline yönelik yapacağı operasyonu aylar öncesi planladığını iddia etmişti. Atalay, bu iddiasını 4 gün önce Trabzonajans’da şöyle yazmıştı;

‘Trabzonspor'da bir süredir kurumsal anlamda operasyon hazırlığı yapılıyor. Bunun için sezonun bitmesi bekleniyordu ancak haciz olayı patladı. Operasyondan genel müdürlük makamından yardımcılarına, muhasebeden hukuk birimine kadar çok sayıda kesimin payını alacağı bilgisine ulaştı.

Başkan Muharrem Usta'nın bazı konulardaki yetersizliklerden duyduğu şikayetlerin üzerine haciz olayının gelmesi süreci hızlandırdı. Kendisine uzak yöneticilere yakın duran profesyonellerden de rahatsız olan Usta gereken adımların atılması talimatını verdi.

Usta'nın kupalara haciz gelmesini "sabotaj" olarak yorumlamasının, hatta daha ileri giderek, "ihanetten" bahsetmesinin ardından gözler bu sabotajı kimin yaptığına, içerideki hainlerin de kimler olduğuna çevrildi.

Açıklamalarından konuyla ilgili tespitleri olduğu anlaşılan Başkan'ın eleştirilerinden Trabzon'daki yöneticiler de paylarını aldılar. Yönetim içi ve dışında kulübü hareketli günler beklerken, Muharrem Usta'nın Fenerbahçe maçından sonra tam anlamıyla düğmeye basacağı kaydediliyor

Bu arada CNN Türk'te Hakan Çelik'in konuğu olan Başkan Muharrem Usta, kupalara haciz koyduran kişilerin istifasını istediğini açıklayarak, gerekenlerin yapılacağını vurguladı. Usta, istifasını istediği kişilerin isimlerini ise vermedi. Kulüpten ulaşan bilgilere göre bu anlamda öncelikli personelin, kulübün avukatı Anıl Gürsoy Artan olduğu dile getirildi.’

***

 

Başkan Usta, Altuğ Atalay’ın söylediği gibi operasyon için düğmeye bastı. Ancak Başkan’ın bu operasyonu görünen o ki dar bir çevrede olacak gibi.

Trabzonspor’un etkili eski yöneticilerinden biri, Başkan Usta’nın, kulüpte operasyon yapma şansı ve ihtimali bulunmadığını söyledi. Eski yönetici, ‘Başkanın hedefindeki isim genel müdür ve ekibi. Başkan genel müdür Sinan’ı ve ekibini görevden alsa yerlerine kimi getirecek? Başkanın ekibi yok. Başkan Ulaş Özdemir’den ve Can Karyağdı’dan da rahatsız. Ancak bu iki ismi de bugün kolay kolay görevden alamaz. O nedenle Başkan, birkaç ismi görevden alır ve olay kapanır’ dedi.

Bir başka eski yönetici ise, Başkan’ın kulüpte Mehmet Yiğit Alp ve Nevzat Aydın’a yakın ekibi görevden almak istediğini ileri sürdü.

Trabzonspor Başkanı Usta’nın kulüp çalışanlarına yönelik operasyonun dar mı geniş kapsamlı mı olacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

Mahkeme süreci devam ediyormuş!

Büyükşehir Belediyesi’nden arayan üst düzey bir yönetici, emlak vergisi konusunda Ortahisar belediyesi ile süregelen ihtilafın mahkemede olduğunu ve hukuki sürecin devam ettiğini söyledi. Gerçi, bizde mahkemenin devam ettiğini yazmıştık.

mahkeme.jpeg

Büyükşehir Belediyesindeki yetkili, Ortahisar belediyesi ile olan davada sürecin, Trabzon’un Büyükşehir Belediyesi olmasıyla başladığını belirtti. Yetkili şöyle dedi; 

‘Büyükşehir Belediyesi Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinin Ocak-Şubat aylarında tahakkuk etmesi, 6360 sayılı Kanunun Geçici 1. Maddesinin 7. Fıkrasındaki düzenleme nedeniyle Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunca Trabzon Belediyesinin taşınır, taşınmaz malları ve personeli dışında kalan hak, alacak ve borçlarının paylaştırmaya tabi tutulamaması sonucunda emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci taksitlerinin de büyükşehir belediyelerince tahsil edilmesi gerektiği belirtilerek bu talebi reddediyor.  Bunun üzerine Ortahisar Belediyesi Trabzon İdare Mahkemesinde dava açıyor. Mahkeme bu işlemlerde Büyükşehir Belediyesince hukuka aykırılık bulunmadığını ifade ederek davanın reddine karar veriyor. Bunun üzerine İdare Mahkemesi kararını Ortahisar Belediyesi temyiz ediyor. Danıştay Trabzon İdare Mahkemesinin kararını bozuyor. Büyükşehir Belediyesi tekrar karar düzeltme başvurusu yapıyor. Bu da gösteriyor ki söz konusu dava devam etmektedir ve mahkeme kararı kesinleşmemiştir.’

mahkeme-003.jpg

************************

Sayın Başkan; TRABZONSPOR un şampiyonluğunu istiyorsanız iki şey yapmanız gerekiyor.

Bir: federasyon başkanlığını alın

İki: Kulüpler Birliği Başkanlığını alın 

Bu ikisinden birisini alırsanız futbolcu transferine gerek kalmaz takımı Sadi hocaya verin şampiyon olsun.

Nasıl olacağını sorarsanız kafanızı biraz kaldırın yeter.

Beşiktaş kulübü eski başkanı Federasyon başkanı olunca üst üste şampiyon olur.

Kulüpler birliği başkanı yani hısım akrabamız 2 numara olunca Başakşehir ikinci.

Yukarıdakilerden birini yapamayacaksanız ki yapamayacağınız AŞIKÂR. Gelin takımın başına yine Sadi hocayı getirin transfer yapmayın elimizdekilerle Lig'in hem başına vuralım hem dibine şampiyon olamazsak da ligin kabadayısı oluruz. Böylece siz de yalancı başkan unvanından kurtulmuş olursunuz. (Köksal Sadıklar)

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar