Trabzon’un  fark yaratanları  aranıyor

Trabzon’un fark yaratanları aranıyor

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara çözümler üreten sosyal girişimcileri, aktivistleri ve değişim aktörlerini destekleyen programla Trabzon’un da fark yaratanlarını arıyor.

Programın insanın içindeki değişim gücünü öne çıkararak pek çok kişiye ilham olduğunu belirten Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “11 yılda 81 ilden 4 binin üzerinde başvuru aldık ve 195 Fark Yaratan’ın hikayesini görünür kılarak toplumda yeni umutlar yeşerttik. Bireysel çabanın sivil toplumun gelişmesi için çok kıymetli bir kaynak olduğunu, değişime inanan bireylerin neler başardığını bu yolculukta görüyoruz. Sabancı Vakfı olarak hikayelerini paylaşmaktan mutluluk duyduğumuz Fark Yaratanlar çevrelerine ilham verdiler ve pek çok farklı kurumdan da ödül ve destekler alarak yollarına devam ettiler” dedi.

Toplumsal sorunların bireysel çaba ve aktif vatandaşlık örneğiyle nasıl çözülebileceğine dair topluma ilham vermeyi hedefleyen programın yeni döneminde de adayların belirledikleri sorunlara getirdikleri çözümlerin somut değişim yaratması, yaratıcı, sürdürülebilir, yaygınlaştırılabilir, şeffaf ve güvenilir olması bekleniyor. 12. sezon Fark Yaratanları, 195 kişilik ağa dahil olarak hem diğer Fark Yaratanlar ile işbirliği yapma fırsatına sahip olacak hem de 1 yıl boyunca Sabancı Vakfı ile yakından çalışarak ve Impact Hub İstanbul kolaylaştırıcılığında hayata geçirilecek atölye eğitimlere katılma şansı yakalayacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.