TS Başkanı kim olur?

Trabzonspor yönetimi, diken üstünde! Takımın sahada aldığı başarısız sonuçlar, taraftarı ve camiayı ikiye böldü. Yönetime yakın medya, teknik direktör Rıza Çalımbay’ın istifasını istiyor. Başkan Muharrem Usta, istifa edip etmeme konusunda yönetim kurulu üyelerinden görüş aldı. Bazı yöneticiler devam edelim derken bir kaçı Haziran ayında olağanüstü kongreye gidelim şeklinde görüş belirttiler.
Başkan Usta, acil ödemeler ve bakanlarla görüşme için Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu.
Haziran ayında olağanüstü kongreye gidilmesi halinde, eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve Usta ile birlikte yola çıkan ve görüş ayrılığı nedeniyle istifa eden eski başkan yardımcısı Mehmet Yiğit Alp, başkan adayı olacak.
Turkuaz medya grubunun da desteğini alan Mehmet Yiğit Alp’e, Trabzonspor eski yöneticilerinin hemen hemen tamamının destek vereceği bildirildi. İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da durum değerlendirmesi yaptığı bildirildi. Hacıosmanoğlu’nun kenetlenmiş önemli oranda oyu bulunduğu kaydedildi.
 
Cahit Erdem
vatandaşı uyardı!

cahit-erdem.jpg

Trabzon’un il genelinde hazırlanan, ‘1 bölü 5 binlik’ imar palanı ilçe belediyelerinde askıya çıktı. CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Cahit Erdem, ‘Ortahisar’ın tüm mahallelerinin (köyler dahil) beşbinlik imar planı hazırlandı ve belediye da askıya çıktı. Vatandaşlarımız yarın hüsrana uğramamak, yeni C18 mağduru olmamak için imar planını görsünler, teknik elemanlara inceletsinler. İtiraz edecekleri konu varsa itirazlarını yapsınlar. Sonraki pişmanlık fayda etmez. Benden söylemesi’ dedi.

Revi gidici mi?

Gazetemiz yazarı Levent Ustabaşı, yaklaşan AKP kongresi ile ilgili farklı bir değerlendirmede bulundu. Ustabaşı, mevcut il başkanı Haydar Revi’nin aday gösterilmeme ihtimalinin bulunduğunu ileri sürdü. Ankara’da parti genel merkezinde, birilerinin Haydar Revi’nin yerine Ömer Topaloğlu ve kurucu il başkanı İbrahim Keskin için kulis yaptığını belirten Levent Ustabaşı, ‘Ankara’dan gelen haberler ciddi. Ancak milletvekilleri Haydar Revi’den yana gibi duruyor’ dedi.
AKP’de Trabzon il başkanlığı için son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

İYİ Parti’ye yeni isimler!

iyi-parti-011.jpg

İYİ Parti Trabzon kurucu yönetimi, 10 Mart’ta yapılacak il kongresi için hazırlıklarını sürdürüyor. İYİ Parti’nin önceki akşam toplanan il yönetim kurulunda, genel değerlendirme yapıldı. Başkan Hasan Saka, İYİ Parti’nin üye sayısının her geçen gün arttığını belirterek, ‘Çok yakında Trabzon’da en fazla üyesi olan ikinci parti olacağız. Hedefimiz birinciliktir’ dedi.
İYİ Parti kongresinde, il yönetimine yeni isimlerin girebileceği bildirildi.
 
Başkanlıktan sonra
nerede yaşayacak!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun, yerel seçimlerden sonra İstanbul’da mı yoksa Trabzon’da mı yaşayacağı merak konusu oldu. Trabzon’da biri Atatürk Köşkündeki Necatibey sitesinde diğeri de Kaşüstü’nde olmak üzere iki konutu bulunan başkan Orhan Gümrükçüoğlu’nun ailesi İstanbul’da yaşıyor. Başkanlığı süresince Trabzon ile İstanbul arasında mekik dokuyan başkan Gümrükçüoğlu, Ege sahillerinin güzel beldelerinden biri olan Altınoluk’taki yazlığına da işi nedeniyle pek gidemiyor. Bu arada, Başkan Orhan Gümrükçoğlu’nun genel seçimde milletvekili adayı gösterilme ihtimalinin de bulunduğu söyleniyor.

Ustaömeroğlu’nun isyanı!

Trabzon Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, ‘Trabzon'da tuhaf davranışlar oluşmaya başladı’ dedi. Ustaömeroğlu gördüklerine isyan etti ve şunları söyledi;
‘Halk içinden birileri sürekli olarak bir denetim elemanı edası ile hareket ediyor. Ama sürekli olarak. Bir turist bayan meydandaki Mescid-i Aksa Maketine yaslandı diye huzursuzluk çıkardı. Zabıta ve polis çağrıldı. Oysa yerli gençler aynı maketin üzerinden kay kayları ile atlayarak oyun oynadılar. Kimse rahatsız olmadı. Gençler sokakta müzik yaptılar. Her medeni kentte olduğu gibi. Ama yine birileri rahatsız oldu. Zabıta ve polise şikayet ettiler. En son olarak bir yabancı bayan pandomim gösterisi yaptı. Yani sessiz bir sanat gösterisi. Ama yine birileri rahatsız oldu. Zabıta ve polise şikayet ettiler. Medeniyetler beşiği, farklı kültürler diyarı Trabzon'um bu olmamalı. Kimdir bu adamlar? Nereden geldiler? Nerede doğdular? Bu tipler bu toprağın bu güzel sanat kentinin insanı olamazlar. Mümkün değil. Eğer öyleyse artık bu kentte yaşanmaz. Vallahi yaşanmaz billahi yaşanmaz.’

*****************

AKP iktidarı Saadet Partisinin tabelası hariç her şeyini çaldı. Evet, o tabela kırıldı, paslandı, döküldü ama o tabela tıpkı kritik bir trafik tabelası gibi kırk yıldır hep aynı yolu gösteriyor. Yaklaşmakta olan genel seçim öncesi iktidarı işkillendiren ve Saadet Partisini gündeme getiren şey, yıllarca AKP'ye oy vermiş insanların duruşunu hiç bozmamış o paslı tabelayı görme ihtimali.
(Metin Kondel)

***

‘Gibi’ciler!
 
Elbette her türlü fikre, her türlü düşünceye ve her türlü inanca saygımız var. Olmalıda!  Ancak, ...... gibi görünmek, ...... gibi olmak ......gibi davranmakcılar var ya. Yani düşündüğü gibi olmayan, olduğu gibi düşünmeyen GİBİCİLER... Yani her devrin adamı, omurgasız, şahsi menfaatlerini her şeyden önde tutanlar.
Kimlerdir diye sorma bana. Etrafına bak. Sayıları ne kadardır diye sorma, etrafına bak görürsün. Siyasi görüşü nedir diye de sorma. Bilemem. BİLDİĞİM TEK ŞEY BUNLAR NE SAĞCI NE SOLCU NE DİNDAR… BUNLAR SADECE MENFAATÇİ.  
(İbrahim Kul)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar