TS’de başkan mı değişecek ekibi mi?

Trabzonspor’da Aralık ayında yapılacak olan mali genel kurul, bu gidişle seçimli kongreye dönüşecek gibi. Başkan ile yardımcısı ve yönetim kurulunun bazı üyeleri arasındaki görüş ayrılığı her geçen gün farklı boyuta ulaşıyor.

Trabzonspor’daki huzursuzluğun sayılmayacak kadar çok nedeni var. Bu nedenlerinin ilk sırasında parasızlık ve Başkan Hacısmanoğlu’nun tek adamlığı geliyor.  Başkanın bu fevri çıkışına ve dışarıdan gelen yönlendirmelere, Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu tepkili.

Sosyal medyada başkanı ve yönetiminin 20 icraatı sıralandı. Aslında bu 20 icraata bir 20 daha eklenebilir.  Çelişkili onlarca uygulama ve söylem… Trabzonspor tarihinde bugüne kadar olmayan işler, söylemler! 

Başkan Hacıosmanoğlu’nun bazı söylem ve eylemleri taraftar bulurken çoğu icraatı da tepki çekiyor…

Bir futbol takımında yönetimlerin istifa etmesi veya görevi bırakmaları genelde saha sonuçları ile ilintilidir. Trabzonspor’un saha sonuçları tahminlerin ötesinde iyi! Süper ligde de Avrupa kupasında da takım iyi futbol oynamamasına rağmen iyi sonuç alıyor.

Sahada iyi giden bir kulübün yönetiminde çatlak oluşmasının ana nedeni ekonomi ve yönetimi oluşturan ekibin birlikte hareket edememesidir.

Bir de verilmeyen 2010-11 şampiyonluk kupası! Başkanın bu konudaki tutumu!

Trabzonspor’daki sıkıntının kaynağı da budur.

Kulübün borcu harcı, oradan buradan sağdan soldan temin edilen para ile dönüştürülüyor. Ancak, buradaki sıkıntı, para temin edenlerin başkan ve yönetim üzerinde etkin olmaları! Başkanı çoğu konuda sevk ve idare etme iddiasıdır.

Yönetim içerisinde ortak akılla hareket etme işi de yok gibi. Kulüpte ‘başkan ne derse o oluyor’ havası hakim. Hatta icraat da bu yönde oluyor.

Yönetim Kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu başkanın fevri çıkışına tepki gösterme bir yana karşı çıkamıyor. ‘Başkan yanlış yapıyorsun’ diyemiyor.

Başkanın kulüpte tek adam olması, özellikle başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu ve arkadaşlarını rahatsız etti. TS yönetiminde başkana karşı gelen tek isim Sebahattin Çakıroğlu. Son günlerde başkan ile Çakıroğlu’nun arasının iyiden iyiye açık olduğu söylenir oldu.

Başkana yakın kaynaklar, Hacıosmanoğlu’nun Aralık ayında ekibini yenileyerek yola devam edeceğini söylüyor. Aralık ayında yapılacak olan seçimli bir genel kurulda Hacıosmanoğlu tekrar seçilebilir mi?

Bugün, Hacıosmanoğlu’nun karşısına kim çıkarsa çıksın seçimi kazanır gibi görünüyor. Bu arada birileri çok sayıda üyenin aidatını da yatırmış. Kim ne kadar aidat yatırırsa yatırsın, hiçbir şey fark etmez.

Çünkü Mayıs ayında yapılan kongrede Hacıosmanoğlu’na destek verenlerin en az yarısı bu desteğini çekmiş durumda. Bugünkü görüntü bu şekilde ama yarın ne olur belli olmaz.

Sonuç itibarıyla Aralık ayındaki Mali genel kurul büyük bir ihtimalle seçimli genel kurul olacak gibi. Hacıosmanoğlu seçimde aday olur mu? Olursa karşısına rakip olarak kimler çıkar? Muharrem Usta mı? Nuri Albayrak mı? Çakıroğlu mu? Mehmet Ali Yılmaz mı? Özkan Sümer mi? Metin Atasoy mu? Hakan Kulaçoğlu mu? Yoksa bir başka isim mi?

Veya Hacıosmanoğlu tüm bu olup bitenlere rağmen ‘yola devam’ mı der.

Bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.