TS’den özür dilerse dava düşecek!

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi ve ASKF yönetim kurulu üyesi işadamı İsmail İnan, 2010-11 sezonu sonrasında Trabzonspor’a küfreden FB’li işadamı taraftarı mahkum ettirdi.

2010-11 sezonu sonrasında sosyal medyada, Trabzonspor’a ve şahsına hakaretlerde bulunan şahsı mahkemeye verdiğini belirten İsmail İnan, ‘Mahkeme 6 yıl sonra yeni sonuçlanmış. Sosyal medyadaki yazışmalar incelendi, bana ve Trabzonspor’a hakaret eden şahıs cezalandırıldı’ dedi.

Mahkemenin uzlaşma önerdiğini belirten İsmail İnan, ‘Karşı tarafa uzlaşma şartlarımı bildireceğim. Bu şartlar öyle çok da ağır şartlar değil. 1. şartım sosyal medyadaki hesabında 2010-11 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur,  Trabzonlulardan özür dilerim’ diye yazacak. Sonra benim belirlediğim bir amatör spor kulübüne de malzeme yardımı yapacak’ diye konuştu.

Karşı tarafın İsmail İnan’ın uzlaşma şartlarını kabul edip etmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Davayı kaybeden FB’li İnan’ın uzlaşma şartlarını kabul etmezse, bu sefer ceza ve tazminat davası gündeme gelecek.

 

Faruk Özak Çakırgöl’ü unuttu!

Milletvekili ve ardından bakan seçildikten sonra Zigana’nın zirvesinde Gümüşhane sınırları içerisinde kalan Çakırgöl’ü dilinden düşürmeyen ve Çakırgöl ve çevresini kış turizmi merkezi yapacağını açıklayan ve bu konuda ısrarlı olan eski vekil Faruk Özak, vekillik sonrasında Çakırgöl’ü unuttu.

faruk-ozak.jpeg

Turizmcilerin ve uzmanların, Çakırgöl ve çevresinin kış aylarında sisli ve şiddetli rüzgarlı olduğunu bu nedenle bölgede kış turizminin yapılmasının çok zor olduğunu söylemelerine rağmen Faruk Özak, Çakırgöl ve çevresini kış turizm merkezi yapacağını söyleminden vazgeçmedi. Özak, Sümela Manastırı’ndan Çakırgöl’e giden yayla yolunun genişletilmesi için uğraş verdi. Yolu ihale etti. İlk müteahhit yolu yarım yamalak yaptı. Daha sonra yol yeniden ihale edildi. Bu sefer ihaleyi alan müteahhit istenilen evsafta yol yapmaya başladı.

Bu arada Çakırgöl’den yıllar önce Karadeniz Teknik Üniversitesi ve bazı köylere alınan suyun kesildiği, bazı bölgelerde boruların patladığı öne sürülüyor.

 

İşadamı Atacan Aksoy kime ‘babamdır’ diyor!

Öğrencilik, Karayollarındaki mühendislik ve ilk müteahhitlik yıllarında, hızlı bir devrimci olarak tanınan işadamı Atacan Aksoy, parayı bulduktan sonra liberalleşmiş!

isadami-atacan.jpg

Müteahhitliğin yanısıra Ankara’nın en gözde restoranlarından birinin de patronu olan Atacan Aksoy’un yıldızı ANAP ve ardından AKP iktidarları ile parladı.

Sürmene Çamburnu’ndaki tersane alanını da yapan Atacan Aksoy, Trabzonspor kongresinde, Faruk Özak’ın talimatıyla Muharrem Usta’ya destek vermiş.

Faruk Özak’ı çok seven Atacan Aksoy, Faruk Özak ile hemen hemen aynı yaşta olmasına rağmen ‘Faruk abi benim babamdır’ diyor.

Atacan Aksoy, Bayındırlık ve İskan eski bakanlarından Zeki Ergezen ile Karayollarında çalışırken aralarında bir olay geçmiş.

Yıllar sonra Zeki Ergezen Bayındırlık Bakanı olur. Atacan Aksoy, müteahhit. Karayollarından bir iş almış. Aksoy’un iddiasına göre; Zeki Ergezen, yıllar önce yaşadığı olay nedeniyle Aksoy’u köşeye sıkıştırmış. Aksoy, teklemeye başlamış. İşte tam o sırada Faruk Özak, bakan olmuş! Faruk Özak, bakan olunca Atacan Aksoy’un önü açılmış.

Aksoy’un restoranından Faruk Özak’ın bakanlıktaki özel ofisine ve makamına yemek verilmeye başlanmış. Gerçi, bakanlığa Aksoy’un restoranından gitmeseydi başka bir yerden mesela Fevzi Hoca’dan gidecekti.

Atacan Aksoy, işini bilen bir işadamıdır.

Sağır’ın iftarına Aydın da katılacak!

MHP’den ihraç edilen MHP kurucusu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ali Sağır, hafta içerisinde KTÜ sahil tesislerinde partili arkadaşlarına bir iftar veriyor. Ali Sağır’ın iftarına MHP eski milletvekili ve genel başkan adayı Koray Aydın da katılacak.

ali-sagir.jpg

Fayton ve Bisiklet!

Trabzon’un en yaşlı ve ünlü avukatlarından biri olan Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, bir süredir hastanede tedavi ediliyor. Bayraktar’ın Ankara’da yaşayan oğullarından biri olan Hasan Fehmi Bayraktar babasının rahatsızlığı nedeniyle Trabzon’da.

fayton-ve.jpg

Hasan Fehmi Bayraktar, Yenimahalle’de doğup büyümüş. Deniz kokusu almış! Hasan Fehmi, arasıra sahile iniyor, yürüyor.

Başkan Orhan Gümrükçüoğlu’nun ‘Gülcemal projesini’ olumlu bulduğunu belirten Bayraktar birkaç öneride bulundu ve şöyle dedi;

‘Başkan; dolgu alanı sayfiye yeri olacaksa, İzmir'deki Kordon benzeri, muhakkak fayton güzergahı düzenlemesi ile bisiklet yolu, hatta pedallı küçük araç yolu yapmayı ihmal etmeyin. Hatta bu fayton güzergahını Ganita’dan Akyazı’ya kadar da uzatabilirsiniz.

Trabzon'a tatil için gelen yabancılara ve yöresel turizme büyük katkı vermiş olursunuz.

Bir de, sahil boyu insanlar yürürken, dayanılmaz kötü kokular, Gülcemal projesi bitince yok olacak mı?

Değil ise; neden bekliyorsunuz, kokuyu bertaraf etmeyi!

Bu kokudan Trabzon'da şikayetçi olmayan var mı? Sayın Başkan!

 

********************

 

Mora yarımadasındaki kanalizasyonlar ve evsel atıklar Ege Denizine ulaşmaz, sürekli toprakta tutulur ve ayrıştırılarak toprağa iade edilir. Yunanistan’da toprak denize, deniz de toprağa karışmaz. Ege’nin çoğu kıyısı kevser havuzu gibi berraktır ve orada ayrı bir dünya türer. Karadeniz’de ise durum tam tersinedir. Rusya’sından Romanya’sına, Türkiye’sinden Gürcistan’ına kanalizasyonlar dâhil karadaki bütün pisliklerin döküldüğü yerdir Karadeniz. Onun için kok basili yüksektir ve kokar Karadeniz. Sabırla kovalamadıkça içindeki hayatla ilgili size sır vermez. Çünkü Karadeniz hayatı Romenlerin, Rusların, Ukraynalıların, Bulgarların, Gürcülerin, Türklerin yıllar boyunca ona yaptığı açık ihanetten dönerek her defasında yeniden kurar. Hırçınlığı, deliliği ve sevgisindeki ölçüsüzlük bu yüzdendir.( Metin Kondel)

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar