TURHAN MESCİ  OLMAZ MI ?

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü İngiliz Eddie Newton’un ‘Ekibimi İngiltere’den oluşturacağım’ açıklaması bordo-mavili camiada biraz sıkıntıya neden oldu. Newton kendi yanına almak istediği antrenör İngiltere’den olabilir. Yönetim kurulu ise İngiliz Teknik direktörün yanına kulüp orjinli, yerli, yerlinin yerlisi, Trabzonspor’da  forma giymiş veya giymemiş birisi getirecek.

Uzun yıllar TFF Milli Takımların altyapısında teknik direktörlük yapan, Türk futboluna sayısız yıldızlar yetiştiren birisi var. Trabzonspor forması giymemiş ama iyi bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu. Turhan Mesci. Futbol yaşamına Trabzon’da başlayan daha sonra  Başkent takımlarında sürdüren ve  teknik direktörlüğü de  Trabzon dışında  başlayan  Turhan Mesci, Türk futbolunun eski yıldızı oyuncusu Köksal ve Fırtına’ın efsane oyuncularından Tuncay Mesci’nin küçük kardeşi.

Mesci, hem üst hem de alt yapıda Türkiye’de sayılı teknik adamlardan biri. Uzun yıllar TFF ‘nin Alt takımlarda antrenörlük yaptı. Kulüp takımlarını  tercih etmedi. Ufku geniş, Türk gençlerin her türlü özelliklerini A’dan Z’ye  kadar bilen bir teknik adam olan Turhan Mesci ’den Trabzonspor yararlanmalı. Mesci, TFF’deki görevinden ayrıldıktan sonra Trabzon’a yerleşti.

TURHAN MESCİ KİMDİR

Turhan Mesçi.1955 yılında Trabzon'da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin amatör ve İdmanocağı takımında başlayan futbolculuk kariyerini 1974-78 arasında Ankaragücü, 1979-1980 arasında Şekerspor'da sürdürdükten sonra 1980-81 sezonunda Gençlerbirliği formasını giyerek futbola veda etti. Antrenörlük kariyeri boyunca ise Bartınspor, Adana Demirspor, Aksaray ve Burdurspor'u çalıştırdıktan sonra 1990-93 yılları arasında Trabzon'da Bölge Antrenörü olarak görev yaptı. 1993'ten itibaren Genç Milli Takım'da görev aldı. 2000-2005 yılları arasında Ümit Milli Takım'da çalıştı. 2005'ten itibaren ise Genç Milli Takımlarda görev yapıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar