Turizm Beldesine Kadın Aday!

  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde en fazla yerli ve yabancı turistin uğrak yerlerinin başında gelen Uzungöl’ün bağlı olduğu Çaykara ilçesi belediye başkanlığına tarihinde ilk kez bir kadın aday oldu. İYİ Parti’den Çaykara Belediye başkanlığına aday olan üç çocuk annesi usta öğretici Hanife Birinci, ‘Çaykara’ya kadın eli değecek, turizm-beldesine.jpgÇaykara’ya bizimle birlikte en güzel hizmet gelecektir’ diyor.  
Trabzon’a gelen hemen her yabancının uğrak yeri olan Çaykara’nın, ülke ve kent ekonomisine büyük katkı yaptığını kaydeden Hanife Birinci, ‘Bunca katkıya rağmen ilçemiz hak ettiğini alamıyor’ ifadelerini kullandı.

Uzunsokak’ta tel örgü!

uzunsokak-001.jpgUzunsokak’ın en geniş bölgesi olan Kaymakamlık binasının önünün tel örgü ile çevrilmesi, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Kaymakamlık binasının Uzunsokak cephesinin zemin katının önünün tel örgü ile çevrilmesinin nedeni, bu bölgeyi akşam saatlerinde sokak çalgıcılarının kullanması imiş. Uzunsokak’ın Zeytinlik Caddesi girişinde ise yolun bir kısmı, belediyece kafelere kiralandı.

Seçmenin üçte biri kararsız!

secmenin.jpgTrabzon ili genelinde yapılan kamuoyu anketlerinde seçmenin üçte birlik kısmına yakının oy vereceği adayın adını söylemediği ve kararsız olduğu öne sürülüyor. İstanbul merkezli bir anket firmasının Trabzon’da yaptırdığı anketlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığında AK Parti adayının bir adım önde olduğu ilçelerin bazılarında muhalif adayların bazılarında da Ak Partili adayların önde olduğu belirlendi. Anket firması yetkilisi Trabzon seçmeninin üçte birlik bölümünün aday ismi vermeye yanaşmadığını söyledi. Anket firması yetkilisi, Ortahisar ve Akçaabat ilçelerinde seçimin sonucunu MHP’li seçmenin belirleyeceğini iddia etti. Bazı ilçelerde ise önceden MHP’ye oy veren seçmenin ağırlıklı olarak muhalefet partisi adaylarına oy vereceği iddia edildi.

MHP’ye kontenjan!

  61saat internet sitesinin haberine göre, AK Parti’nin başta Ortahisar olmak üzere bazı ilçelerde meclis listeleri değiştirilecek ve listede MHP’den isimler de yer alacak. AK Parti meclis listeleri belirlenmesine rağmen son anda değişikliğe gidilmesinin nedeni kamuoyu anketleri mi yoksa MHP ile yapılan işbirliği sonucu mu olduğu öğrenilemedi. Sitenin haberinde, MHP’ye belediye meclisinde 7-8 üye kontenjanı verilmesini parti genel merkezinin istediği belirtildi. 

Ahmet Metin  Genç’in ekibi!

ahmet-metin.jpegOrtahisar Belediye Başkanı ve başkan adayı Ahmet Metin Genç, seçim çalışmasını kalabalık bir ekiple yapıyor. Gittiği her mekanda ilgi gören Ahmet Metin Genç, ‘Bana gösterilen ilginin nedeni gönül belediyeciliğidir. Vatandaşlar arasında ayırım yapmamamdır.  Önümüzdeki dönemde de gönül belediyeciliği yapacağım. Zaten partimizin sloganı gönül belediyeciliğidir’ diyor. 
Ahmet Metin Genç, Ortahisar’da 5 yıl içerisinde önemli işlere imza attıklarını belirterek, ‘Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hükümetimizin de desteği ile projelerimizin hepsini bitireceğiz ve Ortahisar’ımız örnek bir şehir olacaktır’ dedi.

1 Nisan’da yeni dönem başlayacak!

1-nisan.jpgCHP Ortahisar belediye başkan adayı mimar Salih Akyüz, ‘Trabzon’un kötü yönetimine son vermek için aday oldum. Görüştüğüm partili partisiz herkes Trabzon’un kötü yönetildiğinde hemfikir. Ben de kötü yönetimi sonlandırmak istiyorsanız, bizi tercih edeceksiniz diyorum. Çünkü Trabzon’a mimar eli değecek, çünkü Trabzon gerçek kimliğine kavuşacak. Projelerimizle kenti ayağa kaldıracağız. Zaten, Ortahisar’da yaşayan hemşerilerimin önemli bir kesimi, iş hayatımızda yaptıklarımızı göz önüne alarak bizim bu işi başaracağımızı biliyor ve o nedenle destek veriyor. Söylemim bir iddia değil gerçektir. O da 1 Nisan’da Ortahisar’da yeni dönemin başlayacağıdır’ diyor.

Hasan hoca toparlıyor!

hosan-hoca.jpegMillet İttifakının İYİ Partili Araklı belediye başkan adayı Hasan Suiçmez’in, ilçe genelinde eski MHP, DYP ve ANAP’lıları bir araya getirmek için çalıştığı bildirildi. Araklı’da uzun süre öğretmenlik ve okul müdürlüğü yapan araştırmacı ve yazar Hasan Suiçmez, ‘Araklılı hemşerilerim ilçemizde de değişim yaşanmasını istiyor. Bende hemşerilerime değişimin adresi Hasan Suiçmez’dir, diyorum. Araklı, bizimle birlikte değişecek ve güzelleşecektir’ dedi.
 
Danışmaz’ın işi zor!

danismaz.jpgGazeteci Cevat Kol, Sürmene SP belediye başkan adayı Aydın Danışmaz ile ilgili şöyle dedi; 
‘Sürmene Belediye Başkanlığı için SP Adayı Aydın Hocanın işi zor.  Aydın hoca iyi bir eğitimci. Yüzlerce, binlerce öğrenci yetiştirdi. Aydın Danışmaz’ın iyi bir ülkücü olduğunu bilmeyen yoktur. Daha önce şansını denedi.  Farklı bir parti, farklı söylem Aydın hocayı epey bir yorar. Kazanmak için ittifakların cirit attığı bir ortamda tek başına hareket etmek usturaya kafa atmak gibi bir şey. İktidar MHP ile birlikte ittifak ederken yenilerini almanın arayışı içinde. SP bu tablo ile iktidara hizmet eder. Aydın hoca kendine yakın hangi adayla birleşirse o adayın kazanma şansını artırır. Seçim süresince Aydın hocaya gönül veren seçmen farklı adaylara gidecek, diye düşünüyorum.

Sağıroğlu  her yerde!

sagiroglu-013.jpgBelediye başkanlığı süresince ilçe genelinde ayak basmadığı yer kalmayan Yomra belediye başkan adayı İbrahim Sağıroğlu, adaylık sürecinde de gece gündüz koşuyor, vatandaşla görüşüyor. Sağıroğlu, ‘Beni eleştirenler Yomra’nın dünü ile bugününü bir mukayese etsin. Biz Yomra’ya hizmet için bu işe soyunduk. Başkanlığım süresince çoklarının tahmin edemediği işleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Yomra, bizimle birlikte çekim merkezi oldu. Bunu Yomra da yaşayan herkes görüyor ve biliyor’ diyor.
 
******************

  Türkiye hızla modernleştikçe, Batılı yaşam tarzına entegre oldukça üretim ve tüketim standartları da değişiyor. Bu standartların normlarını da Batılı akıl belirliyor. Yani Batılı gibi tüketmeye devam ettiğiniz sürece size Türk gibi üretme hakkı tanınmıyorlar. Onun için Türkiye’de tarım ve hayvancılığın ölümü iktidarın umurunda değil. Fazla şekerpancarı, tütün, domates, fındık, çay vb. şeyler ekmenize gerek yok. Vücudunuzdaki yağ depoları da tekstil ve moda endüstrisi için birer tehdit, demeye getiriyorlar.
(Metin Kondel)

Önceki ve Sonraki Yazılar