‘Türkmen vefasız’

‘Türkmen vefasız’

AKP’den Akçaabat belediye başkanlığına yeniden aday olan Şefik Türkmen’e eski partisinden tepki var

 

 

Anavatan Partisi Akçaabat teşkilatı Şefik Türkmen’in AKP’ye geçmesine tepki gösterdi. Anavatan Partisi Akçaabat İlçe Başkanı Ali Köroğlu, Şefik Türkmen’in Anavatan partisine ve partililere vefasızlık yaptığını öne sürdü.

Anavatan Partisi Akçaabat ilçe Başkanı Ali Köroğlu, 1994 yılında Anavatan Partisinden Başkan seçilen Şefik Türkmen’in, Akçaabat halkının desteğiyle, Akçaabat’a yıllarca yapılamamış hizmetleri yaptığını ifade etti. Köroğlu, “Akçaabat halkı yine Anavatan Partisi ile 1999 seçimlerinde de sayın Başkana destek vererek yeniden seçilmesini sağlamıştır. Başkan Şefik Türkmen 2004 yılında yine Anavatan Partisinden seçime girmişti. Ülkede değişen tek şey artık AKP vardı ve AKP’nin en güçlü olduğu dönemdi. AKP’nin gücüne rağmen zafer yine Anavatan Partisi adayı Şefik Türkmen’in olmuştu” diye konuştu.

Anavatan Partisi Akçaabat ilçe Başkanı Ali Köroğlu şunları söyledi: “15 yılımız dolmak üzere ve Şefik Türkmen Anavatan Partisinden yeniden aday. İki aya yakın bir süredir parti teşkilatı ile Şefik Türkmen’in seçim çalışmalarına, bugüne kadar desteğini esirgemeyen seçmeniyle alternatifsiz olarak başlamıştı. 22.01.2009 perşembe günü saat 17:00’a kadar kendisini telefonla arayan veya yüz yüze konuşan herkese, “Partimden istifa etmedim ve Anavatan’dan tekrar Akçaabat Belediye Başkan adayıyım. Partimle ilgili bir sıkıntım yok” diyordu. Bugün ise Şefik Türkmen AKP’nin adayı, teşkilat olarak biz buna hala bir anlam veremedik. Neydi korkusu? İlkelerinden böylesine vazgeçmiş olmasının ardındaki korku ne? Üç seçimi kazanmış bu seçimden de zaferle çıkacağı halk tarafından da bilinen Şefik başkan ne oldu da son anda ‘AKP’ dedi.”

‘Bugüne kadar Şefik Türkmen’e destek veren seçmenin ve arkasında duran bu teşkilatın yanlışı ne?’ diye soran Köroğlu şöyle devam etti: “Sana inanıp destek verenleri terk edip dün sana karşı olanların saflarına katılmanı sağlayan korkuların nedir sayın Şefik Başkan? Bunun yorumunu bugüne kadar desteğini Şefik Türkmen’den esirgemeyen halkımıza bırakıyoruz. Gelinen bu süreç sonrasında Anavatan Parti teşkilatı, ilkeli bir şekilde birlik ve beraberlik içinde, birbirine kenetlenmiş olarak yerinde durmaktadır. İlerleyen günlerde yapılacak olan toplantılarla teşkilatımızın seçimle ilgili alacağı kararlar kamuoyuna duyurulacaktır.” Köksal USTAOĞLU/AKÇAABAT                                                                                                        

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.