29.11.2021, 11:52

Tut tutabilirseniz

İnsanın bir kere şansı tutmaya görsün.

Vurduğun gol olur karşı takımdan ise atılan her şut ya kalecide kalır veya direğe takılır ya da kalecinin kucağında erir.

Şansın sadece gol atmakla kalmaz rakibini yenmekle da kalmaz şampiyon adayı rakiplerini de başka takımlar yenerek senin şansını da olabildiğince açarlar.

Şu an itibariyle en yakın takipçisine 10 puan fark atmışken Trabzonspor artık tek rakibi kendisi kalmışken hala daha İstanbul takımları da yok VAR’mış yok MHK’ymiş, yok federasyonmuş diye ağlaşıp sızlaşırken artık futbolu unutmuşlar. Trabzonspor puan kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin diyerek futbol dışı ilahları toplu halde Trabzonspor'un başına tebelleş etme derdindeler.

Beşiktaş yenilir Trabzonspor'a dil uzatır. Galatasaray yenilir, Trabzonspor lobisi diye söylenti çıkartır. Fenerbahçe yenilir hadi hop hep beraber ‘Trabzonspor kollanıyor, önünü açıyorlar’ diye veryansın eder. Bırakmışlar kendi amaçsız çaresiz futbollarını Trabzonspor'u yanlarına çekebilmenin derdindeler.

Bir kez oturun şu oynadığınız futbola bakın.

Bir kere de şöyle oynattığınız futbolun gerçekten ederi var mı diye düşünün.

Varsa yoksa Trabzonspor, kollanıyor, yüceltiyor.

Eğer öyle olsaydı geçen sene Trabzonspor'dan kötü futbol oynayan Beşiktaş şampiyon olamazdı.

Eğer dediğiniz doğru olsa idi hani her zaman her fırsatta koro halinde yaygara yaptığınız Trabzon lobisini Başakşehir denilen bir ilçe takımının lobisi yenemezdi.

Efendiler, Trabzonspor'un bugünkü maçı dahil bütün oynadığı maçlarda hiç şaibeli ya da hakemler tarafından verilmiş ya da alınmış puanı var mı?

Trabzonspor'un herhangi bir şekilde korunmuş ya da kollanmış futbolcusu var mı?

Efendiler yıllardır VAR'sızlığın VAR'lığında aldığınız çaldığınız ya da kaçırmış olduğunuz puanlarınız için bir kez dahi olsun oturup da ayıp ettik yazık oldu bilmem hangi takıma diyerek üzüldünüz mü?

Hayır. Koskoca bir hayır.

Varsa yoksa kendi İstanbul dukalığınızın bekası ve varlığı.

Ama artık kabul edin.

Bitmişsiniz, tükenmişsiniz ve Abdullah Avcı'nın bu Trabzonspor'unun önünü ne yapsanız ne etseniz de kesemeyeceksiniz.

O boş çerçeveye bu yılın on biri 2022 yılının şampiyon takımı diye asılacak.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu