‘Uçaktan inen,  belediyeyi alıyor’

‘Uçaktan inen, belediyeyi alıyor’

Trabzon Belediye Başkanı Canalioğlu, suskunluğunu bozdu ve AKP sözcülerin yanıtladı…

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, belediye olarak yaptıkları alt ve üst yapı çalışmalarıyla Trabzon’u “vizyonu olan bir kent” haline getirdiklerini öne sürdü. Siyasi iktidar sözcülerinin belediyenin yapmış olduğu hizmetleri görmeyip başka kentleri örnek gösterdiklerini belirten Canalioğlu, Başbakan’ın konuşmalarında sık sık kullandığı Kur’an’daki Araf suresine atıfta bulunarak, “Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz” dedi. Canalioğlu, “Uçaktan iner inmez belediyeyi alacaklarını söylüyorlar” diye konuştu.

Canalioğlu şunları söyledi: “Maalesef halkımızın oylarıyla seçilenler bayramlaşmak için geldikleri Trabzon’da uçaktan iner inmez ilk sözleri; “Trabzon Belediyesi’ni alacağız” şeklinde oluyor. Kendilerine sesleniyorum.  Trabzon Belediyesi’ni bırakın. Siz Trabzon için ne yaptınız onu anlatın. Bizler yaptıklarımızla, yapamadıklarımızla halkımızın karşısına çıkacağız. Sizlerin halkın karşısına ne ile çıkacağınızı çok merak ediyorum.”

 

TOPLUM İÇİN SİYASET

Siyaseti karşısındakini yenmek, iftira atmak, yerden yere vurmak şeklinde yapmadıklarını ifade eden Canalioğlu, “Bizler siyaseti toplum ve kent yararına yapılan yararlı işler olarak düşünüyoruz. Siyaset ahlaki ölçüler içinde yapılmalıdır. Bizleri eleştirenlere soruyorum. İşsizliğe çare buldular mı? Köy yollarını yaptılar mı? Hala su ve elektrik gitmeyen köyler var. Fındık üreticisinin sorunların çözdüler mi? Biz bu arkadaşlardan bu gibi sorunlara çare üretme noktasında mesajlar beklerken onlar ne yazık ki haddini aşan beyanatlarla üzerimize geliyorlar” diye konuştu.

 

HÜKÜMETE YARDIM ETTİK

Trabzon Belediyesi olarak hükümete her konuda yardımcı olduklarını belirten Canalioğlu şöyle devam etti: “Zağnos Vadisi projesini hükümet ile birlikte gerçekleştirdik. Burada oturan vatandaşlarımızın hiçbirinin burnu kanamadan tahliye ettik. İşsizlik konusunda yardımcı olduk. Belediyemiz bünyesindeki 750 arkadaşımızın yanında özelleştirdiğimiz fırında 80, mezbahanede 70 temizlik hizmetlerinde 161, otobüslerde 44 arkadaşımıza iş imkanı sağladık. Bunun yanında Hamamizade, tekel eski binası yerinde yapılan alışveriş ve belediye hizmet binası, kalkınma parkı inşaatı ile alt ve üst yapı inşaatları ile kente ticari yönden katma değer sağlıyoruz.”

 

BAŞARIYI GÖRMÜYORLAR

Belediye olarak her ay 6 trilyon sıcak paranın kente girmesini sağladıklarına dikkat çeken Canalioğlu, “İşçisine, memuruna ve esnafına borcu olmayan bir belediyeyiz. Buna karşılık esnafından 7 trilyon alacağı olan bir belediyeyiz. Trabzon Belediyesi olarak 1868 yılından bu yana ilk kez yeni bir yıla işçi ve memuruna borcu olmayan bir şekilde giriyoruz. Kaynaklarımızı en rantabıl bir şekilde kullanıyoruz. Bu başarı değil de nedir. Hükümet kendisinin yapması gereken işleri de bizim üzerimize yüklüyor” şeklinde konuştu. 

 

YAPTIKLARIMIZ ORTADA

Trabzon Belediyesi olarak çöp sorunun çözdüklerini kaydeden Canalioğlu, “Çöpler artık sahile dökülmüyor. Yaptığımız özelleştirme ile modern araçlarla Trabzon’un çöpünü topluyoruz. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi ve alışveriş ve belediye hizmet binası inşaatları devam ediyor. Sahilde spor ve yürüyüş alanları yaptık. Trabzon’a temiz ve sağlıklı içme suyunu kesintisiz olarak veriyoruz. Arıtma tesislerine ek olarak durultma havuzları yapımı projemiz hayata geçiyor.

Uzun Sokak’ı modern bir şekilde yaparak hizmete sunduk. Doğa ve av hayvanları müze inşaatı devam ediyor. Beşirli’de yaptığımız modern semt pazarı yakında hizmete açılacak. Hükümetle birlikte yaptığımız Zağnos Vadisi projesinin ilk etabı tamamlandı. İkinci etap çalışmaları devam ediyor. Yaptığımız alt ve üst yapı çalışmalarıyla Trabzon’a vizyon kazandırdık. Vatandaşlarımız her şeyi görüyor” diye konuştu.

 

VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Nikahlara, cenazelere, açılışlara ve hasta ziyaretleri yaparak vatandaşların üzüntülerini ve sevinçlerini paylaştıklarını ifade eden Canalioğlu, “Bizleri vatandaşların sevinç ve üzüntülerini paylaştığımızdan dolayı eleştiriyorlar. Bu arkadaşlara tavsiyem Belediyeler Yasasında belirtilen “Belediye Başkanının görev ve sorumlulukları kısmını” okumalarıdır” diye konuştu.

 

PROJELERİ SUNDUK

“Hiçbir proje üretmediler” şeklindeki eleştirilere de cevap veren Canalioğu, “Biz Trabzon ile ilgili 5 vizyon projeyi Bakanımız Sayın Faruk Özak’a sunduk. Bu projeler Trabzon lisesinin alt kısımlarının kamulaştırılması, Ayasofya Müzesi’nin etrafının kamulaştırılması, Soğuksu’ya çıkan yolun sol kısmının kamulaştırılması, Galyan Barajı’nın bitirilmesi ile Güney Çevre yolu projesi. Bunlarla ilgili henüz somut bir adım atılmadı. Özellikle güney çevre yolu projesi bir an önce başlatılmalıdır. Trabzon’u güneye taşımak için bu yolun başlatılması çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

 

VİZYON KENT

Bayramlaşma toplantılarında Türkiye’nin değişik illerini örnek göstererek Trabzon Belediyesi’nin yaptığı başarılı çalışmaları gölgelemek isteyenlere seslenen Canalioğlu, “Gerek ülke içinde gerekse ülke dışında gittiğimiz her toplantıda Trabzon’un örnek gösteriliyor. Trabzon’un temizliği, düzeni ile birlikte yapılan alt ve üst yapı çalışmalarından övgü ile bahsediliyor. Bizler gittiğimiz her yerde Trabzon’u en güzel şekilde temsil ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.