Ulaşıma neşter vuruluyor

Ulaşıma neşter vuruluyor

Trabzon’un trafik sorunları ile ilgili çözüm projeleri için Başkent’te bir araya gelindi. Bakan Karaismailoğlu, Trabzon heyeti ile toplantı gerçekleştirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Trabzon için büyük bir ihtiyaç ve trafiği rahatlatacak olan Trabzon Sahil Yolu Maçka bağlantısı projesi ve Akçaabat Çevre Yolu Projesi ile ilgili istişarelerde bulunularak proje, plan, imar, uygulama süreçleri hakkında mutabık kalındı. Bu projelerimizle turizm ulaşımını kolaylaştıracağız ve özellikle yaz aylarında gurbetçilerin ve turistlerin gelmesi ile artan şehir içi trafiğini rahatlatacağız” dedi.

O KAVŞAK YOĞUN

Bakan Karaismailoğlu “Çömlekçi Kavşağı günün her saatinde yoğun. Araç geçişi kapasitesinin çok üzerinde.  Bu yoldan Trabzon limanının yollarımıza etkisini de düşünürsek; bu proje ile Trabzon’un özellikle yaz döneminde artan trafik yoğunluğunu azaltacağız. Çömlekçi’de yapılan düzenleme ile mevcut trafik yoğunluğunu hafifletmiş olacağız. Çömlekçi Kavşağında var olan döner adanın kaldırarak Sahil yolunun standartları yükseltilerek akış hızları ve yol kapasitesi arttırılmış olacak” dedi.

BAĞLANTI BİTİRİLECEK

Şehrin en önemli yaşam alanlarından olan Çukurçayır ve Boztepe'ye ulaşımı rahatlatacak olan Çukurçayır-Değirmendere Bağlantısını yapacaklarını da ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Yomra yönünden gelen araçların şehir içi trafiğine girmeden Boztepe ve Çukurçayır’a gidebilmesi için bağlantı yollarını yapacağız. Bu bağlantılar ile Trabzonlulara daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı sunacağız” dedi.

KANUNİ BULVARI

Kanuni Bulvarı ile ilgili de mevcut durumun tespit edilip, bir çalışma yapıldığını belirten Karaismailoğlu, “Kanuni Bulvarı’nı aktif hale getirmek için Çömlekçi Kavşağını kaldırarak Trabzon’un merkezine gidecek yollarına entegrasyonunu sağlayacağız. Kanuni Bulvarı’nın Çukurçayır’dan Değirmendere’ye bağlanması ile de aynı zamanda sahil yolunun trafiğini azaltmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

AKÇAABAT ATAĞI

Bakan Karaismailoğlu, “Akçaabat Çevre Yoluna başlıyoruz. Bu projenin şehir için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle projelerimizi titizlikle hazırladık. Viyadük-Tünel kombinasyonu ile hazırlanan projemiz Trabzon’un trafik yükünü hafifletecek. Bütün planlamalarımızı yaptık. Valimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve il başkanımız ile projeyi tüm detayları ile görüştük. En kısa sürede ilk kazmayı vuracağız” şeklinde konuştu.

Bakan Karasimailoğlu, aynı zamanda Trabzon heyetinden gelen talep doğrultusunda Trabzon’a yakışacak Söğütlü balıkçı barınağı yapımının hızlandırılması talimatını verdi.

Gülcemal Projesinin de gündeme geldiği toplantıda, Bakan Karaismailoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesine destek olma konusunda çalışma yapılacağını belirtti.

KİMLER KATILDI? 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında gerçekleşen toplantıya Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi  ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.